Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik szoktak főzni a cicájukna...

Akik szoktak főzni a cicájuknak, ti szoktátok valamivel fűszerezni és ha igen akkor mivel?

Figyelt kérdés
A cicám elég válogatós. Alapon mindig van előtte száraztáp, de napi egyszer szoktam neki adni valamilyen “nedves” kaját is. A tasakos/konzerv kajákat édes mind1, hogy milyen márka vagy ízesítésű imádja, viszont gagyi fajtát nem szívesen adok neki, a normális meg elég drága és olcsóbbra jövök ki, ha főzök neki. A nyers húst egyáltalán nem eszi meg, és a főtt húsból is alig eszik valamit. Próbáltam már több fajtát (csirkét pulykát nyulat halat és ezek belsőségeit) de csak csipeget belőle majd otthagyja. Amit rendesen magunknak főzök és néha szoktam neki adni egy falatot belőle azt nagyon szereti, de nem tudom, hogy befűszerezhetem e az ő kajáját is. Olvastam valahol még régebben hogy sok általunk használt fűszer nem egészséges/enyhén mérgező a számukra így nem mertem vele kísérletezni, de szeretném valamivel feldobni a kajaját, hogy azt is szivesen megegye és ne kelljen annyi alutasakosat vennem neki.

2018. márc. 14. 20:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
#10 köszönöm ez remek ötlet, nem is értem miért nem jutott eszembe. Ment a 👍
2018. márc. 16. 01:50
 12/12 anonim ***** válasza:

A cicáim imádják a kakukkfüvet, szurokfüvet (oregano), majoránnát, petrezselymet, zellerlevelet.

Megeszik a szárított és párolt zöldségeket, tökféléket, azokat is érdemes belefőzni az ételükbe, egyrészt mert a magas rosttartalmuk segíti a szőrgombócok eltávolítását (magyarul tudnak tőle hányni), másrészt mert változatossá teszi a táplálékukat.

2018. márc. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!