Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen dolgok kellenek kettő...

Milyen dolgok kellenek kettő kinti cicának?

Figyelt kérdés
Amint a kutyám megszokja a macskákat lesz 2 kinti cicánk csak kintiek mik kelennek nekik hogy jól érezzék magukat?
2018. márc. 16. 11:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Etető, illetve itató, víz folyamatosan legyen előttük, lehetőleg tedd mindkettőt fedett helyre, főleg most a nyár közeledtével. Mindenképp biztosíts nekik valamilyen "elbújhelyet", legjobb erre a macskabútor, csak figyelj, hogy olyat vegyél ami ellenáll az időjárásnak. A cicák nagyon szeretnek elbújni, szeretik pl. a dobozokat is. :) A lényeg, hogy télen legyen meleg, nyáron pedig árnyékos helyük, ahová elvonulhatnak. Figyelj rá, hogy rendszeresen legyenek féreghajtva (3 havonta érdemes), illetve bolhaírtva. Kinti cicáknak nem szokták ajánlani a bolhanyakörvet, mert sajnos sokszor előfordult már, hogy beakadt valahova és megfojtotta a cicát. :( Inkább a spot-on -okat érdemes előnyben részesíteni. Plusz mivel kinti macsekok, szerintem mindenképp vidd el őket állatorvoshoz, hogy megkapják az alapoltásokat. Sajnos sok gyógyíthatatlan betegség előfordul kinti cicáknál (macskaleukózis, AIDS, macskanátha, stb), de védőoltással nagy részük megelőzhető. Ezen kívül ugye soksok simogatás, játék, és boldog cicák lesznek. Remélem tudtam segíteni. :)
2018. márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
Oltások, bolhanyakörv, búvóhely. Étel, víz.
2018. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Azt még kihagytam, hogy érdemes ivartalaníttatni őket. Így megelőzheted a túlszaporodást, illetve sokkal nyugodtabbak lesznek. Ha kandúr cicád lesz, akkor ivartalanítás után sokkal kevesebbet fog csavarogni, kisebb az esély, hogy esetleg elüti egy autó, meg ilyesmi.
2018. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%

Kifutó, vagy macskabiztos kerítés, hogy ne tudjanak elszökni. Jól fogják érezni magukat, ha nem kerülnek autó kereke alá, nem marja szét őket belülről egy méreg, vagy nem nyúzzák meg őket élve.


Aztán minimum középkategóriás táp, víz mindig előttük, egy kuckó (télen szigetelve, bele szalma, nem rongyok), sok foglalkozás, szeretet, játék.


Oltások (kombinált, esetleg veszettség ellen is) + ismétlés, féreghajtás negyedévente, szúnyog, bolha, kullancs ellen védelem, ivartalanítás nemüktől függetlenül.

2018. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.Én a helyüket ugy gondoltam hogy megcsinálom kartondobozból.Egy doboz oldalán hungarocell és körbetekerem szemeteszsákkal és télen szalma meg egy meleg kabátbele nyáron meg jól szelőzik és árnyékos lenne.Előtte lenne nekik a viz és a kaja és ez a kuckó egy fedett helyen lenne
2018. márc. 16. 11:47
 6/31 A kérdező kommentje:
Mindet meg tudjuk oldani kivéve a macskabiztos kerités mert valahol ugy is ki tudnak menni és az ivartalanitást.Köszönöm mindenkinek ez még ugy se aktuális csak 3-6 hónap múlva kb
2018. márc. 16. 11:49
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Ivartalanítást nem tudjátok megoldani???

Könyörgöm, akkor ne is legyen macskátok!


Vagy tartsátok bent, de törvény szeront is a saját telketeken kell tartani őket, nem kóborolhatnak összevissza...

Csak ezt kb senki nem tartja be, mert mindenki sz*rik a macskájára.

2018. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
nem nem tudjuk de attól még lesz macskánk 3 nyuszink van ivartalan és 1 benti macskánk.De a kintiket nem birjuk ivartalanitani mert anya ugy se engedné.
2018. márc. 16. 11:59
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne legyen több macskátok...


Az a másik miért lehet bent, a nyulak miért lehetnek ivartalanok? Nem értem a logikát.

2018. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanitt 6 hónap múlva: Elütötte egy autó a cicám, ugye nem lesz baja? Állatorvosra nincs péééz.
2018. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!