Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a cicámat...

Hogyan szoktassam rá a cicámat, hogy ne szökjön el?

Figyelt kérdés
Decemberben hoztam egy fiú kölyök cicát a menhelyről. Kertes házban élünk, de eddig csak bent volt. Hámmal kivittem már párszor az udvarra nézelődni. Eddig jól elvolt a lakás biztonságában, de kezd rájönni, hogy mennyi érdekes dolog van a falakon kívül is. Ráadásul van egy másik cica is, aki már régóta velünk él, és ő önálló, kijár. Valószínűleg ez is már húzza az agyát, hogy a másik kimehet. Szóval a kicsi most próbálkozik a kilógással, és már ki is futott kétszer, alig bírtam megfogni. Egyelőre még csak az udvarban bóklászik, de de félek, nem fogja tudni hol a határ. Tervezem lassacskán az ivartalanítást, az segíthet, hogy ne legyen ilyen bolond és jobban mellettem maradjon? Most kb. 6 hónapos. A másik amit még gondoltam, hogy csináltatok olyan nyakörvet, amibe bele gravíroztatom a telefonszámom.
2018. márc. 21. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás segíteni fog megszűnik az az ösztön hogy elmenjen messzire.
2018. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás segít valamenyit, azt mindenépp javaslom, de az sem garancia, hogy(bár rövidebb távra) elmászkáljon. A nyakörvel az a baj, hogy be akaadhat valamibe, de lehet kapni önkioldost, szoval, ha veszel olyat. A gravirozás helyett chippeltetheted is, de sajnos az alváz, sem a kutya nem olvassa le.
2018. márc. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az elakadástól én is félek, de vannak olyan nyakörvek is, aminek egy része gumi, nyúlik és ki tud bújni belőle ha elakad. Sajnos ilyen téren nagyon el vagyunk maradva ebben a kis országban, nagyon sokan még semmibe veszik a macskákat. Az még a jobbik eset lenne, ha valaki menhelyre beviszi, mert ott önkénteskedem, onnan hoztam, egyből felismernék, hogy az enyém, a szomszédaimtól jobban félek. Minden esetre az ivartalanítást mielőbb megcsináltatom.
2018. márc. 21. 08:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a kerítést van módotok macskabiztossá tenni?

[link]

Az ivartalanítás pedig tényleg segít, főleg kandúrnál, szóval minél előbb ejtsétek meg, 6 hónaposan már lehet. A nyakörvvel kapcsolatos aggályokat már leírták, chipet meg nem tudom, hogy bárkinek is eszébe jutna macskában keresni. :(

2018. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem divat még nálunk a macskák chipeltetése, ezért nem is keresik bennük. Ezért látom több értelmét, ha van egy csini nyakörve elérhetőséggel, ami már első ránézásre is jelzi, hogy van gazdija. A menhelyen jóval kevesebb cica van, mint kutya, és sajnos ez nem azért van, mert kevesebb macska kóborol el. Szerintem azért van, mert a talált kutyákat jobban beviszik, a cicákra kevesebb figyelmet fordítanak. Ráadásul nekünk van a közelben olyan egyén, aki utálja a macskákat, és feltehetőleg irtja is őket.
2018. márc. 21. 10:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyakörv, _és_ chip. Akik menteni akarják a macskát nem "ellopni" már rutinból olvastatnak benne chipet.

A nyakörv meg mésziről is jelzi, hogy gazdás macska. (És meg valami, ha már nyakörv, akkor mindenféleképpen fényvisszaverős, életet menthet. )

2018. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A macskám alapból "fényvisszaverős" mert fehér :-D

Na jó, vicceltem, természetesen mindent megteszek.

2018. márc. 28. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!