Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicának árt, ha hideg (hűtőből...

Cicának árt, ha hideg (hűtőből kivett) nedvestápot kap?

Figyelt kérdés

A cicám naponta 2x eszik nedvestápot,reggel és este. (Fő kajája prémium minőségű száraztáp,a konzerv csak "nasi" ) Reggeli után be szoktam tenni a konzervet a hűtőbe,hogy ne romoljon meg estig, illetve ha este bontok ki újat, akkor is beteszem éjszakára a hűtőbe. Szükséges ez egyáltalán?? Mennyire ártalmas a cica gyomrának,ha hűtőből kivett ételt kap? Mennyi ideig áll el egy konzerv, kibírna mondjuk 1 napot szobahőmérsékleten? Nyáron nem tudom ezt elképzelni,amikor melegebb lesz pl :/

Köszi a válaszokat!



2018. márc. 26. 09:37
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Én is ott tárolom évek/évtizedek/ óta,természetesen nem lesz semmi baja a macskának..Ha nem hűtöd akkor viszont lehet ,mert megromlik.
2018. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ilyenkor simán kibír annyi időt szoba hőmérsékleten, hogy ne romoljon meg. Enyémek tutira nem is ennék meg, ha hűtőbe tenném (amúgy se nagyon, de az más kérdés). De gondolom valamennyire hagyod állni, miután kiveszed, nem jéghidegen adod neki.
2018. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hűtőben tárolom, de kb. egy órával előbb kiveszem, minthogy odaadnám neki, hogy szobahőmérsékletre melegedjen. Nagyobb kiszereléseket alapból nem veszek, nem enné meg állottan, egyféle kaja amúgyis max két étkezésre izgalmas, utána már inkább éhen hal, minthogy megegye.

Szerintem azon felül amúgy hogy torokgyulladást kaphat tőle (ez is csak az én képzetem), nem gondolom hogy baja lenne tőle.

2018. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:) Délután amikor hazaérek,néha kiveszem "melegedni" ha nem felejtem el, sajnos reggel így is 6kor kelek,emiatt nem kelnék fel 5kor sajnos bevallom őszintén :/ leteszem elé, de amúgy ha nagyon hideg,nem eszi meg egyből,beleeszik 2 falatot és áttér a szárazra,és később eszi a nedveset. de van,hogy néha befalja, és azért elgondolkozok ilyenkor,hogy ez nem árt-e a gyomrának :)nálunk a 70/80grammos elfogy 2 részletben, a 100grammos 3 részletben.
2018. márc. 26. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Árt, mert ugyanis a szomszéd kényes dög macskája torokgyulladást kapott tőle.
2018. márc. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ilyenkor nem lesz semmi baja szobahőmérsékleten. Mi csak nyáron szoktuk hűtőbe tenni, akkor meg tálalás előtt kb 10 másodpercre beteszem a mikróba (kistányéron, nem a konzervdobozzal), hogy ne legyen jéghideg.
2018. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mikróba nem szívesen teszem, az se jó, ha túl meleg lesz. Hűtőből kivéve forró víz alá tartom egy-két percre a dobozt/tasakot, utána adom oda.

Hűtetlenül nem hagynám egy éjszakára sem, a hűtőhidegtől viszont könnyen torokgyulladást kaphat a cica.

2018. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi ! Ki fogom próbálni a vizes megoldást mindenképp. Anyukám is azt mondta hogy forraljak vizet(mert a teámhoz amúgy is szoktam)öntsem egy tálba és állitsam bele 1-2percre a konzervet ! :) én sem szívesen mikróznék,1x próbáltam de 2másodperc után elkezdett nagyon durván pattogni elég ijesztő volt,pedig tányérban tettem bele.
2018. márc. 26. 15:11
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Mikrózd meg, mi is azt csináljuk. Amúgy simán kibír annyit a cicatáp szobahőmérsékleten, hogy ne romoljon meg.
2018. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!