Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyugtassatok meg, ugye ki...

Nyugtassatok meg, ugye ki fogja bírni a hideget a cica kint? >. <

Figyelt kérdés
Van egy kb 1.5 éves cicánk, kinti. Nagyon rövid szőrű és vézna. Ugye kint tartjuk, házba nem jöhet be, hiába is szeretném. Viszont jön a szibériai hideg elvileg, akár -20 is lehet. Ki fogja bírni ezt az időszakot?

2018. febr. 25. 23:58
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Sajnos én pont így veszítettem el a cicámat.
2018. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ne, csak azt ne, nem akarom elveszteni szegényt :( de attól még kibírhatja?
2018. febr. 26. 00:08
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Legalább erre a pár napra old meg mindenképpen, hogy ne fagyjon meg szerencsétlen!!
2018. febr. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az udvaron van jópár kamra es az egyikben voltak anyagok (paplan, párna) es kukorica ami melegen tarthatja

Igaz hogy nálunk bejohetett de éjszaka kint volt es semmi baja nem volt egyiknek sem (kb 20 macskánk volt es mind túlélte így)

Szóval ha tudsz neki biztosítani valami házat vagy hasonló akkor szerintem túléli

2018. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
62%
Valami ól esetleg nincs vagy garázs ahova bezárod addig? Csinálsz neki egy dobozt rongyokkal h ne fazzon.
2018. febr. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szemét dolog ilyenkor kinn hagyni, már bocs. Legalább egy dobozt tegyél ki szélvédett helyre valami takaróval.
2018. febr. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Az én macskám is ki van rakva éjjel, mert hangoskodott régebben. Most viszont mégis csak beengedtük, felvállaltam, hogy velem éjszakázhat, becsukom őt a szobámba. Egy angyal volt, odamászott mellém, nem csinált semmi rosszat, meg se szólalt, de negyed 5-kor ki akart menni. Kiengedtem, azóta nem akart bejönni, de szerintem ha a következő éjjeleken is ilyen jól fog viselkedni, ezentúl nem lesz feltétlen kirakva.


Azt mondják a macskák szívósak, elbújnak valahova, kibírják. De mi van, ha nem? Megéri makacsnak lenni és nem beengedni pár éjjel, hogy aztán megfagyjon? Ennyit ér egy élet?

2018. febr. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt nem tudhatjuk, hogy kibírja-e vagy sem. Én nem kísérleteznék, főleg ha írod is hogy kicsi a szőre és vékony is. Egy jól táplált egészséges cica jó vastag téli bundát növeszt, tehát vagy nem megfelelően etetitek, vagy beteg. Így méginkább a beengedés felé billen a mérleg. Az én cicám is nagyrészt benti, mégis tömött téli bundát növesztett, az éjszakákat mindig bent tölti, és a nap nagy részét is. Nem lenne szívem kizárni, főleg a -15 fokokban.
2018. febr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a macska vézna és a bundája se az igazi, úgy hogy kinti, akkor az vagy beteg vagy rosszul van táplálva. Készíts neki egy zugot meleg ruhadarabokat egy szélvédett helyen (garázsban, kamrában melléképületben), és kapjon bőséges minőségi eledelt is, bár ugye nem ilyenkor kell felkészíteni a hidegre...
2018. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5%

Nem fog megfagyni. Nekünk mindig kinti cicáink voltak, és egy sem fagyott meg. Nekünk letudnak menni a kazánházba, ott van a cicám általába. De régen gázzal fűtöttünk, szóval akkor sem volt bajuk. Van kutyánk, kutyaóllal, ott szokott volt vele az öreg cicánk mindig, bent aludt, de ő már sajna meghalt, mert nagyon idős volt.

Szóval tegyél ki egy dobozt, amibe rongyot teszel.

2018. febr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!