Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés cicával? (többi lent)

Költözés cicával? (többi lent)

Figyelt kérdés
van egy 3 éves ivartalanitott kandúr cicám. nagyon ragaszkodó hozzám. faluban lakunk, de a szüleim eladták a házat ahol eddig éltünk és április 31-ig ki kell költöznünk. a cica kinti-benti, de legtöbbet bent van. én úgy néz ki apuhoz megyek, de oda másfél szobás tömbházba nem vihetem a cicámat. :/ nem is hiszem hogy meg tudna ott szokni. apa szeretne venni egy másik kertes házat vagy társasházba költözni, de az még hónapokba telik. addig a cicám a mamámnál maradna a falunkba, 2 utcányira a mostani házunktól. de nem tudom hogyan szoktathatnám oda, meg a mama a házba nem engedné be. és nagyon fog hiányozni :"(( már arra is gondoltam hogy addig a mamához megyek hogy ott legyek a cicámmal, de akkor apa biztos megsértődik. nem tudom hogy lenne a jobb, kérlek segitsetek

2018. ápr. 4. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez így kb lehetetlen. Két utcányiról vissza fog menni a házhoz. Meg amúgy is hetekig, hónapokig bent kell tartani a macskákat költözésnél, hogy megszokja.
2018. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Libers Pertz ***** válasza:
Nekem a szemem fénye a macskám, mintha a gyerekem lenne. Kertes házban laktunk amikor 3 hónaposan odakeveredett, egyből befogadtam. Aztán muterommal nem jöttem ki így pár éven belül elköltöztem apámhoz lakótelepre, semmi baja nem volt a macskának. Aztán a sors furcsa fintora, vissza kellett költözni muterhez, 3 év panel után, macska szintén nem érezte meg. Rendbe jött az életem és a párommal saját házba költöztünk, így megint muteréknál 2-3 évig voltunk és azóta ugye egy újabb költözést követően megint új környezetben tengeti életét, de azóta sem volt semmi baja. Nyilván nevelés kérdése, de a macska nagyon ragaszkodik a gazdájához a hiedelemmel ellentétben miszerint a helyhez ragaszkodik. Én azt javaslom, hogy amennyiben tényleg pár hónap faterodnak az új háza akkor addig költözz a mamához. Fater meg kell, hogy értse hiszen ahogy ő felelősséggel tartozik irántad te úgy tartozol a macskád felé.
2018. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Költözéskor minimum egy hétig bent kell lennie, de így is óriási stressz lenne neki, új hely, idegenek...
2018. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egyáltalán nem fog menni. A macska vissza fog menni a régi házhoz. Nem fogja megérteni, hogy ő a "mamánál marad".
2018. ápr. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan viheted a másfél szobás tömbházba is a cicát, az alomtálcát gyorsan megtanulják használni többnyire, és mivel főleg benti cica, nem fogja nagyon megviselni a dolog.

Az ablakokra kerüljön védőháló, akkor felugorhat nézelődni veszély nélkül.

2018. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül viheted a lakásba - felelősséget vállaltatok érte, ne felejtsd el! (És a szüleid se!)
2018. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!