Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anya macska feláldozza magát...

Anya macska feláldozza magát a kölykeiért? Honnan tudja, mit kell velük csinálni, ha első alom?

Figyelt kérdés
Nincsenek kiscicáim.
2018. ápr. 30. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán működik náluk egy olyan anyai ösztön, amit soha nem fogunk megérteni.
2018. ápr. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem "feláldozza magát". Az anyamacska a kölykeiért hajlandó nagyon nagy kockázatot vállalni, de reménytelen esetbe nem megy bele.

A macska részben az anyjától tanulja a teendőket (amikor ő a kölyök), részben az ösztöneiben vannak a teendők. A kettő együtt adja a viselkedéskészletét

2018. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Volt olyan macskánk, aki szembement egy kutyával, míg a kölykei iszkolhattak. Összetépte, de megmaradt.

Az öcsém meg hozott egy csont és bőr macskát az erdőről a kiscicájával régen, az az utolsó erejével is a kölykére feküdt, azért volt csont és bőr, mert maga nem evett.

Most vannak már ivartalanított 2 évesek és az anyjuk.

Addig nem eszik,míg a kölykei nem végeztek, máig.

2018. ápr. 30. 09:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lángok akkor csaptak föl, mikor én hazafelé mentem az iskolából. A faluban nagy szaladgálás, kiabálás. A harangot félreverték. Az emberek kantákkal, sajtárokkal rohantak a tűzhöz. De a csordás háza egy láng volt már akkor. Közel se lehetett menni.


A másik percben már az istálló tetejére is fölfutott a láng. Én mindent láttam. Az udvar sarkán álltam az utcán, a jajveszékelő asszonyok között.


Az istálló tetején az ajtó az udvar felől nyitva volt. Úgy szokott állni, hogy szabadon rakhassák be a szénát. Azon az ajtón egyszer csak megjelenik a Micó macska. Abban a pillanatban jelent meg, amikor a láng a tetőre futott. A szájában az egyik kölyke lógott.


Aggodalmas szemmel nézett széjjel. A kis kölyökmacska szétterpesztette a négy lábát, ahogy lógott. És az is lefelé nézett. Micó háttal ereszkedett le a falon. Letette a kölykét elénk a földre.


Azután újra felszökött a Micó a falon, és megint megjelent egy kis kölykével. Azzal is lekúszott.


A láng akkor hirtelen elborította az egész tetőt. Recsegett, ropogott, pattogott a tető. A levegő szinte forrt az udvaron is.


De Micó mégiscsak fölfutott a falra. Az ajtó akkor már nem látszott. Micó keserves nyávogással ugrált ide-oda a lángok közt a fal peremén. Aztán egyszer csak egy nagy szökemléssel beugrott a lepedő nagyságú, nagy vörös lángok közé.


Vártuk, hogy előjön-e.


De nem jött elő többé.



Gárdonyi Géza: Micó

2018. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es

nekem is ez ugrott be rögtön :)


amúgy meg megvan az ösztön az állatokban, mint ahogy az emberben is meglenne. persze kivételek mindig vannak.

2018. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!