Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám levadászta a kiscsib...

A macskám levadászta a kiscsibénket, hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Kertes házunk van, a macsek járkál az udvarra is, kertbe meg néha a szomszédba. Ma reggel kelt ki néhány csibe, párat egy dobozba raktunk míg a többi ki nem kel, hogy a kotló nehogy letapossa a fészekben őket. Az udvarra tettük a dobozt, félig letakarva és egy rácsot is helyeztünk rá pont ettől félve... Mire kimentem a rács le volt szedve és hiányzott egy csibe, aztán megtaláltam amint a macska játszadozott vele, persze már nem élt :(

Elkerítve tartjuk a tyúkokat, de nagyon félek hogy majd megközelíti az új kiscsibéket és újra meg akarja kaparintani őket. Mit tehetek? Csak az a megoldás, hogy hozzáférkőzhetetlenné tesszük a helyet?


2018. máj. 11. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy az, hát még egy gyereket se lehet tutira megnevelni, nemhogy egy macskát.
2018. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni lenevelni róla. A macska egy öntörvényű ragadozó állat, csak éppen otthon tartjuk...

Ha éppen látod, hogy ráindul a csibére, akkor kiálts rá, vagy fröcsköld le vízzel, de ez csak abban az adott helyzetben segít. Ha vadászni akar rájuk, vadászni is fog. Van olyan macs, aki lustább, és nem érdekli a vadászat, de ha meg vadászós, arról az életbe le nem neveled...

Úgy el kell zárni a csibéket, hogy ne férjen hozzájuk. Ha a csibék a kotlóssal vannak, akkor a tyúk általában megvédi őket, nemhogy a macskának, de a rókának vagy héjának is nekimegy akár. Persze ha a csibe elég messze van a kotlóstól, így is elkapja a macska, szóval a kotlós se 100% védelem nekik.

Nekem a nagymamám azt mondta, hogy a macska a háziasszony legjobb tanítója, mert hamar ráneveli, hogy mindent biztonságosan elzárjon :)

2018. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!