Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy az évek óta...

Lehetséges, hogy az évek óta együtt élő két macskám egyik pillanatról a másikra nem viseli el egymást?

Figyelt kérdés

van 2 macskánk, kizárólag benti cicák. Lassan 4 év élnek együtt, a nagyobb fiú és 9 éves, a kisebb lány és 4 éves. Eddig teljesen jól megvoltak, ám ma este nagy fordulat állt be: a kisebb, 4 éves lány cica nem viseli el a fiút. Amint meglátja, szó szerint ordít, fúj rá és morog. Ez azért megdöbbentő, mert egy szelid, barátságos kislányról van szó. A kislány most bent van velem a szobában, ajtó bezárva, de látszólag nagyon zaklatott, nem alszik, csak fixen nézi az ajtót és minden zajra megrezzen. Nem verekedtek össze, nem történt semmi, egész nap velük voltam.

A kiscica egy csokor virágot rágott ma össze, kerülhetett valami a kis szervezetébe, valami toxikus anyag arról, ami kiválthatta? Lehet veszett? Emberre nem támad, akkor fúj és morog, mikor meglátja a másikat, vagy mondjuk valamin megérzi a szagát. Mit javasoltok? Vigyem orvoshoz?



2018. máj. 12. 01:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

4-es vagyok, mondom, nézd át az idősebbiket :)

Milyen állatorvos az, aki random mindenféle szart bead egy állatnak? Na én nem bíznék meg benne...

Fésülgesd át, nem hámlik-e, nincs-e rajta valami kosz, nincs-e fura szaga, biztos, hogy ilyesmi lesz a baj. Nálunk a lánymacska pontosan ugyanezt csinálta, amikor a srác allergiás lett a bolhacseppre. Csak két nap után láttuk, hogy óriási korpák hullanak róla, a csajszi már előbb megérezte a szagán, hogy valami történt vele és be volt szrva, hogy elkapja tőle :) Ilyenkor ezért kergetik el a másikat, ösztön, kiverik a területükről a fertőző egyedeket. Ha nagyon nincs meg a baj, akkor lehet csak valami idegen szag van a macsekon, pár nap és abba fogják ezt hagyni.

Mérgezésről szó nincsen, ez még csak tünete sem lehet, honnan jött az állatorvosnak, hogy bármit adjon rá? Agyam eldobom.

2018. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A kisebbik macska tegnap megette a zöld részét egy csokor viragnak, és gondoltunk arra is, hogy az váltja ki ezeket a tüneteket, ugyanis a toxikus mérgezés okozhat idegrendszeri problémákat.

Éreztem mostanában én is fura szagot, így a bűzmirigyei is ki lettek nyomkodva, hátha megoldódik a probléma. A kisebb macska gyakorlatilag nem mozdul az egyik szobából, be is van zárva, reszket és fúj, morog, amikor csak meglátja a másik macskát. Nem tudom, mi lehet a probléma, változatlanul.

Én úgy gondolom, annak ellenére, hogy családtagként szeretjuk ezt a két cicát, és tényleg azonnal mindent elkövetünk és elvisszük orvoshoz őket, ha úgy érezzük baj van, mit tudott volna tenni az orvos többet? Megnyomkodta a hasát, megnézte a torkát, fogait, meghallgatta a szívet és tüdejet, megmerte a lazat...illetve, ahogy írtam, a nagyobb bűzmirigyeit kinyomkodta...

2018. máj. 12. 19:35
 13/21 anonim ***** válasza:

Átnézte, hogy nincs-e valahol bőrbetegsége?

Azt teheti, hogy feleslegesen nem pumpál bele gyulladáscsökkentőt. Mellé egy teljesen másfajta gyógyszert. Többe között. Iszonyat nagy felelőtlenség. Az én macskám egy sima kombinált oltástól sugárban hányt fél napig, egy "ki tudja mi baja" problémánál meg mindenfélét beletömködni a macskába, hátha valami használ, egyenesen röhejes.

Az idegrendszeri probléma nem abban merül ki, hogy fúj a társára :D Te jó ég... Egyébként is, most ti dirigáltok az állatorvosnak és nyomja bele a sok szart amit kértek, vagy használja a diplomáját is, ha már van neki?

Kezdek kételkedni benne, hogy tényleg ott voltatok, ha igen, akkor sürgősen keressetek máskat.

Örülök neki, ha ilyen felelősségteljes gazdik vagytok, de ez abban is merüljön ki, hogy lecserélitek a szemmel láthatóan retardált állatorvost.

2018. máj. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

A kisebbik macska tegnap megette a zöld részét egy csokor viragnak, és gondoltunk arra is, hogy az váltja ki ezeket a tüneteket, ugyanis a toxikus mérgezés okozhat idegrendszeri problémákat.

Éreztem mostanában én is fura szagot, így a bűzmirigyei is ki lettek nyomkodva, hátha megoldódik a probléma. A kisebb macska gyakorlatilag nem mozdul az egyik szobából, be is van zárva, reszket és fúj, morog, amikor csak meglátja a másik macskát. Nem tudom, mi lehet a probléma, változatlanul.

Én úgy gondolom, annak ellenére, hogy családtagként szeretjuk ezt a két cicát, és tényleg azonnal mindent elkövetünk és elvisszük orvoshoz őket, ha úgy érezzük baj van, mit tudott volna tenni az orvos többet? Megnyomkodta a hasát, megnézte a torkát, fogait, meghallgatta a szívet és tüdejet, megmerte a lazat...illetve, ahogy írtam, a nagyobb bűzmirigyeit kinyomkodta...

2018. máj. 13. 08:31
 15/21 A kérdező kommentje:

Segitseget kerek, nem ilyen jellegű primitív hozzászólásokat! Ezek szerint te állatorvos vagy, ugye?

Igen, átnézte őket, elég tüzetesen, 10 éve erre a klinikára hordjunk a macskáinkat és mindig maximálisan meg voltunk elégedve. És valahogy többet hiszek egy allatorvosnak, mint egy semmiből kételkedő és diagnózist felállító nagyokosnak. Több kommentet nem kell küldj, nincs ra szükség! Kosz!

2018. máj. 13. 08:34
 16/21 A kérdező kommentje:
Sajnos már emberre is agresszív a kisebb cica :(
2018. máj. 13. 10:55
 17/21 anonim ***** válasza:
A kicsi beteg, azért viselkedik agresszívan, mert fájdalmai vannak, amit nem tud mire vélni, érzi, hogy beteg és védi magát.
2018. máj. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2018. máj. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18%

Hogy egyelek meg :) Állatorvos nem vagyok, ellenben macskatartó igen. Jól megvizsgálgatta azt a cicát az orvosod, bár meglehet, csak a sok szartól készült ki, amit belepumpáltak.

Primitív lennék, mert megértem, hogy minden gyógyszer mellékhatásokkal jár? Akkor az vagyok. Az én macskáim mindenesetre köszönik, jól vannak és értelmes orvoshoz járnak.

Többet nem is válaszolok, mert úgy látom, felesleges. A macskáidnak meg részvétem.

2018. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mennyire kulturált ember vagy 77%-os... Eszem megáll.
2018. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!