Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy az évek óta...

Lehetséges, hogy az évek óta együtt élő két macskám egyik pillanatról a másikra nem viseli el egymást?

Figyelt kérdés

van 2 macskánk, kizárólag benti cicák. Lassan 4 év élnek együtt, a nagyobb fiú és 9 éves, a kisebb lány és 4 éves. Eddig teljesen jól megvoltak, ám ma este nagy fordulat állt be: a kisebb, 4 éves lány cica nem viseli el a fiút. Amint meglátja, szó szerint ordít, fúj rá és morog. Ez azért megdöbbentő, mert egy szelid, barátságos kislányról van szó. A kislány most bent van velem a szobában, ajtó bezárva, de látszólag nagyon zaklatott, nem alszik, csak fixen nézi az ajtót és minden zajra megrezzen. Nem verekedtek össze, nem történt semmi, egész nap velük voltam.

A kiscica egy csokor virágot rágott ma össze, kerülhetett valami a kis szervezetébe, valami toxikus anyag arról, ami kiválthatta? Lehet veszett? Emberre nem támad, akkor fúj és morog, mikor meglátja a másikat, vagy mondjuk valamin megérzi a szagát. Mit javasoltok? Vigyem orvoshoz?



2018. máj. 12. 01:26
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Végül rendeződött minden. Amint említettem, a felső szinten lévő közlekedő ablakba beült egy idegen macska (bejönni nem tud, szúnyogháló van), és valószínűleg bejelolt oda, amivel érintkezett a nagy macskánk. Megfürdettük, vettünk szagmenetesito sprayt amivel lefujtuk azt a területet, azóta minden rendben. És igen, az orvos nem kókler, rendesen megvizsgálta, én pedig (ha nem is gondol itt mindenki felelős állattartonak), úgy érzem mindent maximálisan megtettem, utólag talán felesleges volt 30ezer Ft-ot allatorvosra költeni, de először nem tudhattuk, mi s probléma. Tehát minden rendben, köszönöm a segítő szavakat!:)
2018. máj. 24. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!