Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha két macska van egy lakásban...

Ha két macska van egy lakásban, két alom kell? Vagy elég, ha sűrűbben takarítom az almot?

Figyelt kérdés
2018. máj. 25. 04:45
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Eleg ha surubben takaritod. Sot kell is.
2018. máj. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy tudom hogy 2 cicának 2 vagy 3 alom az ideális. Persze ez függ attól hogy hogy jönnek ki egymással.
2018. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Macskája válogatja...

Nekünk a két macsek közös alomtálcát használ. De ha nincs kipucolva, nem használják, mellécsinálnak, vagy a szobába... nagyon kényesek a tisztaságra.

Ugyanakkor barátnőm két macskája nem használja ugyanazt az alomtálcát. Ragaszkodnak a sajátjukhoz.

És olyan is hallottam már, hogy két macskának három tálca kellett...

Ki kell tapasztalni, hogy a tieidnek melyik megfelelő. Ha szerencséd van, egy is elég lehet, de ne számíts erre, mert nem biztos.

2018. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában azt szokták mondani, hogy amennyi macska van, azon felül +1 alomtálca az ideális.

Szerintem a +1 felesleges akkor, ha megfelelően takarítasz (reggel-este legalább), de érdemes a macskáknak megfelelően felszerelkezni. Még ha használják is egymás után (sok macska nem teszi), sokkal hamarabb járnak mellé, ahogy fentebb írták.

2018. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is célszerű két alom.

Nálunk az esetek többségében mindenki az általa kiválasztott alomtálcát használja. De volt egy idő, amikor az egyikbe csak pisiltek, a másikba kakiltak.

De én is hallottam, hogy a macskák száma +1 az ideális.

De nekünk bevált a két macskához 2 alom.

2018. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kettő cica van otthon és három alomtálca. Mindegyiket használják, de az az érdekes, hogy az egyikbe mindig csak a nagydolgot végzik (nem tudom, hogy egyeztek meg ebben :D ).
2018. máj. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom nektek a Macskák titkos élete c. dokumentumfilmet. Pont a legutóbbi részben volt arról szó, hogy a látszólag jól megférő macskák mégsem voltak olyan jóban egymással, jó esetben is csak megtűrték egymást. A rokonokhoz viszont érdekes módon másképpen viszonyulnak.

Ezért mindenképpen érdemes két tálcát használni, ha már erre adod a fejed.

2018. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ketto vagy harom!!!! Mindenkepp kell kulon alom! Es minden nap kell takaritani. A cicak nagyon igenyesek a kornyezetukre.Jackson Galaxy Macskamagia konyvet ajanlanam figyelmedbe. Nem kioktataskepp, csak azert mert nekunk is sokat segitett, ugyanis az sem mindegy hova helyezed el, nyitott vagy epp zart az alom stb...(o a nyitottat favorizalja, ha nem is annyira esztetikus) Ha valami ugyanis nem jo viselkedesi problemakhoz vezethet. Jo cicazast!
2018. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Két cica van, egy alom, közösen használják, a fiú cica viszont nagyon igényes, ha kicsit is nem megfelelőnek ítéli az almot (ha éppen nem vagyok otthon egész nap, vagy reggel nincs időm, és akkor is, ha éppen előtte tisztítottam ki... rejtély), akkor mellépiszkít sajnos. A kislány annyira nem igényes, sőt, még betakarja azt is, amit nem ő csinált, és nemigen szokott mellépiszkítani sem.
2018. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!