Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon kandúr kiscicát...

Maine Coon kandúr kiscicát szeretnék venni. Tudtok ajánlani megbízható tenyésztőket?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Maine Coon kandúr kiscicát venni, akinek nem kell ivartalanítási kötelezettség. Ti ismertek ilyen megbízható tenyésztőt? Sok helyen kerestem már, de mindenhol szinte kötelező volt az ivartalanítás. (Nagy előny lenne,ha Komárom-Esztergom megye környékén található meg.)

2018. jún. 4. 15:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válaszoló vagyok, igen agresszívan reagáltál a #2 válaszolónak. Ő nem állította, hogy nem szereted a macskáidat vagy, hogy állatkínzó lennél, te viszont azt írtad róla, hogy pofátlan, miközben nem adtál elégséges információt a kérdésed alátámasztásához.
2018. jún. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgyértem, olyan értelemben nincsen hobby tenyésztő, hogy az embernek ne kelljen ezzel annyit foglalkozni, mintha ez egy rendes vállalkozás lenne, annyi a különbség hogy ez nem nyereséges, többnyire durván veszteséges.


Az én tenyésztő ismerőseimnek erre úgy van idejük, hogy az egyik 6 órat dolgozik programozóként és 700 000 nettó körül keres, de így is egy csomó mindenről le mond a tenyésztés kedvéért...

A másik meg nem dolgozik "rendes" munkát, már a 3 bölcsész szakra jár szórakozásból, mivel rengeteg pénze van a szüleinek. E mellett kutya tenyésztő.

2018. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Megimt én vagyok... Kedves kérdező, kérlek arra adj választ, hogy mi az, hogy a Te személyiségedre tilos következtetni a puszta kommentjeid alapján, míg a 10. válaszodban Te is ezt teszed?


Miért hurrogszakkor le mást, ha szintén ezt teszi?

2018. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ajánlást kértem megbízható tenyésztőkre. Az összes nem olyan jellegű komment pont, hogy OFF-ba tartozik az én kérdésemhez..


Nem pedig azt írtam ki, hogy "Gyertek szídjatok és vonjatok kérdőre minden egyes megszólalásomnál legyetek szívesek."


Már értem, hogy miért hagyja abba egy csomó ember pl. a videózást is abba..Mert itt (nem tudom külföldön is), de Magyarországon biztosan beletudtok a legeslegapróbb dolgokba is kötni. :/


Mert a kérdésem úgy hangzik, hogy kerestem már sok helyen Maine Coon macskát, de nem találtam olyat, ahol ivarosat is árulnának, abban semmi sértő szándék nem volt..


Erre komolyan olyan kommentek érkeznek, hogy igen és miért és hogy meg mi, lassan azt is megkérdezitek, hogy mit eszek reggelire, vagy hogy milyen táppal etetem a macskámat..


Teljesen nem témába ötlő az, hogy kikérdezitek, hogy miért is kell a macska nekem.. Mintha vallatáson lennék komolyan mondom, és ilyen stílusban kell beszélnem!!

Mert hihetetlen, hogy mennyire undorító az internet világa!

Mert,ha valaki túlsúlyos akkor őt fikázzák, ha valaki macskát keres, akkor meg őt!


Érdekes, hogy egyszerűen az az ember a szörnyű, aki segítséget kért!! És neki válaszolnak úgy, hogy mi az hogy te ezt megmerted kérdezni! Igenis jogom van arra, hogy válaszoljak, ha már valakinek ahhoz van joga, hogy belekössön mindenbe!


Az meg már a hab a tetején, hogy elmagyaráztam azt, hogy tenyésztő szeretnék lenni, hobbi tenyésztő (ja hogy ilyen nem létezik.., akkor írok minden egyes olyan tenyésztőnek, hogy undorítóak, hogy ilyeneket mernek állítani, hogy ilyen létezik és ők is azok..), aki foglalkozik a macskákkal és szereti őket, bejelentett szeretnék lenni, ergo törzskönyv,chip minden fontos hivatalos dokumentum.. De igen, szaporító szeretnék lenni! Ez az ördögi célom, főleg, hogy azt írtam, hogy nem szeretnék ebből megélni. :/ De hát az ember szavát akkor is ki kell forgatni, ha nem is írt semmi olyat. És magyarázkodjon is az ember.. Jó hogy nem megkérdezem, hogy levegőt szabad-e vennem?!


Visszatérve arra, hogy szeretem a macskákat, és erre kapom a hidegvizet: Ez nem jelenti azt, hogy jó tenyésztő is lennék. MICSODA??? Dehát azzal próbáltál engem kioktatni, hogy elsőnek vegyek egy Maine Coon macskát, neveljem fel és szeressem és na azután legyek tenyésztő! What?! Ezek után veled 2. kommentelő nem is érdemes vitázni.. Mintha őrültek házában lennék..


Egy épeszű ember rosszul van komolyan az ilyen kommentektől. :( Sajnálom ezt a mai világot.. És biztosan jön az, hogy úristen és ilyen embernek adnának macskát?!! Te jó ég!! Meg is értem, hogy nem adtak neked el!! Mintha köze lenne a kettőnek egymáshoz. xD Lehetnék én őrült is, ha a cicákat jól nevelem. Lehetnének fóbiáim, lehetnék tisztaságmániákus.. Mi köze lenne ahhoz, hogy én hogy nevelem a cicákat?! Ha szeretem őket, boldogok, akkor mi köze van ahhoz, hogy én mit kommentelek valahova? xD


Ilyenkor mondják azt, hogy az emberiség megérett a pusztulásra.

2018. jún. 4. 17:10
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez a válaszod is megerősített abban, hogy ha kèpes vagy ilyeneken kiborulni ekkora "drámát" csinálni és magadra venni olyan dolgokat amiket senki sem állított, akkor veled van a baj. Lehet, hogy lelkileg nem vagy a toppon, vagy mentális problèmáid vannak, nem tudhathatjuk.
2018. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én az első kommentemmel (2. Válasz) arra próbáltam rávilágítani, hogy szerezz minnél több tapasztalatot a fajtával és utána legyél tenyésztő, hiszen addigra lehet nem is akarsz már majd az lenni... És az mindenkinek rosszabb ha úgy belevágsz. Nem írtál semmit arról, hogy volt e már valamilyen álatod.


Lényeg a lényeg én ezt jó szándékból írtam és ezt rajtad kívül senki nem is értette félre, erre viszont nagyon agresszíven és cinikusan reagáltál.


De ha lenne már 4-5-6 törzskönyvezett maine coon macskád akkor biztosan a tenyésztők is szívesebben segítenének neked, ismernének. Ha évekig tartod velük a kapcsolatot nagyobb eséllyel adnak neked ivaros macskát.

Ezzel mindenki jól jár, meg is lesz a kellő tapasztalatod, de tenyészthetsz is... Csak nem most rögtön.

2018. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
És bocsi azért, hogy minden 3. szót elírok, de laggol a telóm.
2018. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy vagy egy macskád, még nem azt jelenti,hogy tenyésztőként is jól funkcionálnál. Egy macskát gondozgatni nem ugyanolyan, mintha egyszerre tíz-tizenöt macskával kellene éjjel-nappal foglalkoznod.


És hova raknád őket? A fürdőszobában keresnél nekik egy kis vödröt,és abban majd ellesznek? Vagy majd 10 macska fog a lábad körül sündörögni?

2018. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Épp ezért mondtam, hogy költői lesz a kérdésem. Te egy hobbi SZAPORÍTÓ leszel ezzel a hozzáállással maximum.
2018. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Hobby tenyésztő? Nem ebből akarsz megélni?

Ez nagyon elszomorító, gondold végig, amit leírtál. Szerintem egy IGAZI tenyésztő örülhet, ha nullára kihozza a végét, ebből nem lehet megélni.

Egy felelős tenyésztő megbízató helyről vesz cicát, ami gyanítom bőven 150 ezer fölött kezdődik. Normálisan eteti, kiállításra jár vele, megkeresi a megfelelő macskát a sajátjához, akivel a fajtát nemesíteni lehet, és nem egymásra pakolja a nőstényt meg a kandúrt, aki épp otthon van neki. Egészségügyi szűrések, orvosi ellenőrzés, törzskönyv, stb.

Ez a minimum, ami egy tenyésztőt jellemez. Ha Te úgy gondolod, hogy ezekből néhány lépést kihagynál, hiszen úgyis csak "hobbiból" csinálod, akkor ez nem felelős gondolkozás.

2018. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!