Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon kandúr kiscicát...

Maine Coon kandúr kiscicát szeretnék venni. Tudtok ajánlani megbízható tenyésztőket?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy Maine Coon kandúr kiscicát venni, akinek nem kell ivartalanítási kötelezettség. Ti ismertek ilyen megbízható tenyésztőt? Sok helyen kerestem már, de mindenhol szinte kötelező volt az ivartalanítás. (Nagy előny lenne,ha Komárom-Esztergom megye környékén található meg.)

2018. jún. 4. 15:16
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

nagyon tudatlan vagy és hamar felkapod a vizet, ami egy tenyésztőnél nem túl jó jel.

Ha tenyésztő akarsz lenni, törzskönyves macskákat kell venned. Anélkül nem lehetsz tenyésztő. Egy tenyésztésre szánt, törzskönyves macska ára pedig 300 ezer Ft körül kezdődik. Magyarul: kell egy kandúr is, és egy nőstény is, az máris 600 ezer Ft. Teszteket kell nekik csinálni (gondolom tisztában vagy a genetikai betegségeikkel is), normális tápon kell őket nevelni.

A tenyésztők mind hobbiból csinálják, lehetetlen megélni ebből. Mindenki dolgozik ezek mellett, mert amúgy nem menne. A cél hogy megtérüljön a belefektetett összeg. Magyarul a te elveid szerint mindenki hobbi tenyésztő.

Az, hogy szereted a cicákat, csak egy dolog. Ennyi indokkal SENKI se kéne, hogy tenyésztő legyen. Ez egy nagyon összetett feladat. A mama cicára is hatalmas gondot kell fordítani, akkor gyakran van hogy nekünk kell a kicsiket 2 óránként etetni. Vannak tipikus tenyésztős praktikák, ezeket ismered? csak mert ezeknek hiányában nagyon is megszívhatja a cicád.. Bele is pusztulhat a te tudatlanságodba.

Ahhoz, hogy eladd a kölyköket meg türelem kell. Neked nincs.

Mielőtt engem is kioktatsz: Bejegyzett tenyésztő vagyok évek óta, tudom miből áll, és hidd el, te alkalmatlan vagy erre a feladatra.

2018. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!