Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Társasházi ablakba járnak a...

Társasházi ablakba járnak a macskák vizelni, hogyan tartsam őket távol?

Figyelt kérdés
Van két cicám, lakásban tartottak, kedvesek, nincs velük baj. De mostanában a fiú, noha herélt, nagyon elkezdett nyugtalankodni és jelölgetni a lakásban, noha ezt sose csinálta. Észrevettem, hogy a párkányon (körfolyosóra nyíló ablak) macsakhúgynyomok vannak, a redőnyön is, meg konkrétan az ablakon magán. Elég szellős a társasház, a pincébe mindenféle kóbor macskák járnak, meg a szomszéd udvarból is simán át tudnak jönni. Ez meg itt nekiállt szekálni az én macskáimat. Lemostam a párkányt, meg ecettel alaposan átöblítettem, de nem tudom hatékony lesz-e.Van valami módszer a távoltartásra?

2018. jún. 4. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Mivel a párkányra nem tudsz felhajtani ladával, így marad a légpuska.
2018. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A jolbevált mozgáserzékelös illatosotó ebben az esetben is csodát tehet :3
2018. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni távoltartó sprayt, vagy ami hatékonyabb egy zselés anyag amit az adott területre kell szórni. A te esetedben nem nagy terület, úgyhogy sokáig elég lenne.
2018. jún. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajna éjjel jön, meg amikor munkában vagyok, így nem tudok ráijeszteni se :/

Úgy hallottam, a macskariasztó nem sokat használ, de majd utána nézek. A zselés anyag használhat? Pl hajzselé? :D

2018. jún. 4. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hajzselére, hanem ilyenre gondoltam:

[link]

2018. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz a tippet :)

Mondjuk a mozgásérzékelős illatosító is érdekes ötlet...

2018. jún. 4. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nálunk is. Mivel más típusú társasház (udvarra, utcaszintre nyílnak az ablakaink), ráadásul a szomszéd macskatelepet üzemeltet - mármint ez a tipikus falusi, nem ivartalanít senkit, a macskákat kicsapja az udvarra, mit érdeklik őt a szomszédok... -, így képtelenség őket távol tartani, nekünk semmi ilyen cucc nem vált be.


Neked normál magasságú ablaknál nagyobb esélyed van, hiszen ott nem mászkálnak alapból, csak a jelölgetés végett ugrálnak fel.

Viszont semmiképp se húzd a dolgot, nálunk odáig fajult pár hónap alatt, hogy annyira a területüknek tekintik az idegen kandúrok az ablakunkat, mint olyat, hogy a múltkor egyik este az egyik áttépte magát a szúnyoghálón, hogy megverje a cicánkat, mert az ablakban feküdt... És ezt minden előzmény provokáció nélkül.

2018. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!