Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 16 éves szobamacska, aki...

Egy 16 éves szobamacska, aki nem érintkezett más cicákkal kiskora óta, akkor is csak a testvéreivel, mennyire szokna meg egy pici cicát, ha mellé kerülne?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves cicám, elég érzékeny cicus. Találtam hétvégén egy tündéri pici cicát, nehezen válok meg tőle, de nem régen fogadtam be kintre is egy cicát és már amiatt is lelkiismeret furdalásom van, hogy úgymond meg kell osztanom a szeretetemet, tudom, ez hülyén hangozhat, de nekem a 16 éves cicám a mindenem, nagyon különleges kapcsolatunk van ő volt az első cicám és valahogy szerettem volna, hogy ő is legyen az első/egyetlen, mármint amíg él, úgy értem,addig én nem akartam másik cicát, csak hát a sors másképpen hozta...

Ha úgy alakulna, hogy a picikét megtartanám, mindenképpen bentinek szeretném, mert én nagyon aggódnék érte kint. Viszont,ha ezért bármilyen hátránya lenne a benti cicámnak, akkor nem akarom őt megtartani. :( Például, ez a picike baromira pörög, az idős cicám meg már nyugodt, sokat alszik és félnék, hogy csesztetné őt vagy ilyenek. Még nem találkoztak, ma voltam dokinál a picivel megakartam várni, hogy nincsen-e semmilyen baja, nehogy át adjon valamit a cicámnak, illetve attól is féltem, hogy a nagy bántaná a picit. Eddig külön van egy szobában a pici.


Előre is nagyon köszönöm, ha valaki segít!


2018. jún. 4. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Jót is tesz neki.

Az én öreglányom kapott egy kiskandúrt. Visszanyerte az életkedvét, a fiatalságát.

Nem mondom, hogy nem ment az agyára néha, de öröm volt nézni, hogy újra játszik.

2018. jún. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mennyire szociális a cicád, általában minden lényre igaz hogy a fiatalabb egyedek meghozzák az idősebbek kedvét mindenhez. Kutyáknál macskáknál szintén, de pl nekem volt 2 macskám akik annyira antiszociálisak voltak meg védték a területüket hogy ha idegen macska jött vendégségbe akkor állandóan fújtak meg állt fel a szőr rajtuk meg megörültek kb. Te tudod hogy milyen a cicád személyisége, de próbáld ki aztán kiderül. Ha esetleg nem tetszik neki majd idővel megbékél talán.
2018. jún. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy megpróbáljuk...

2018. jún. 5. 00:08
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy ugye még a pici nincsen oltva, féreghajtót kapott eddig, meg bolha elleni cseppeket, de most nem tudom, hogy így össze merjem-e engedni az enyémmel, mert ő meg nincsen oltva, mivel csak benti, de nem tudom, a picinek nincsen-e leukózisa vagy bármi baja, vagy annak már lenne jele?

Bocs, ha hülye kérdés.

2018. jún. 5. 00:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem oltott a benti cicád, ne engedd őket össze semmiképpen.

Ha megvannak a kicsi teszteredményei, s kiderül, hogy semmi baja, akkor én megkérdezném az állatorvost az oltásokról, s csak aztán engedném össze őket.


Még annyit szeretnék hozzátenni, hogy ne ítélj az első találkozásból. Amikor a mi cicánkat először engedtük össze az új jövevénnyel, óriási balhé volt... de egy idő után, a 3-4. találkozásra megbékültek, és nagyon szerették egymást, együtt aludtak, egymást mosdatták...

2018. jún. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendben!
2018. jún. 5. 12:29
 7/12 anonim válasza:

NEM



Ha rosszul szoktatod össze, akkor féltékeny, ideges is lehet, ami struvit kövesedéshez vezethet. TAPASZTALAT


Találkoztak már? hogyan? hogyan viseli? Az elején kell jól csinálni. Pl a kicsit zárd be a szobába és napi pár alkalommal tarts bemutatkozósdit. Ez menjen pár napig, aztán egyre többet engedd ki a kicsit. nagyon változik a macskától. Nem fogja bántani meg hasonlók, de ez hirtelen stressz az idős cicunak.

2018. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ettől félek, hogy stesszes lesz a nagynak, amúgy is nagyon érzékeny... :(

Nem találkoztak még konkrétan, a pici egy külön szobában van, a nyávogására a nagy az elején picit furcsán nézett, de mondhatnám, hogy mostanra már letolja.. Ma volt annyi, hogy a picit kivittem kosárban, és amíg csuktam az ajtókat, meg ilyenek, addig felraktam őt kosárral együtt az asztalra a nagy hallotta, hogy nyávog, akkor picit furin nézett, de nem csinált semmit... Azt kimentem a picivel, nem akartam a nagyot felzaklatni..

2018. jún. 5. 15:26
 9/12 A kérdező kommentje:
aztán akartam írni az utolsó mondatban.
2018. jún. 5. 15:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én esetem: 14 éves mellé hoztunk egy kicsit. Nem sikerült. A kicsi állandóan játszani akart, az öreg nem; ha otthagyta a fekhelyét, a kicsi odafeküdt; beleevett a tányérjába stb. szegény öregem végül feltelepedett a radiátorra, mert oda nem tudott felmászni a kicsi. 2 hét után, ha lehet ilyet állatra mondani, depressziós lett. alig evett, nem ápolta a bundáját, és csak gubbasztott. Szerencsére a lányom el tudta vinni a kicsit, így visszaállt a helyzet.
2018. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!