Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet úgy tartani egy kis...

Lehet úgy tartani egy kis macskát, hogy senki nem foglalkozik vele?

Figyelt kérdés
Lányom a család tiltakozása ellenére hozott egy kis cicát. 60 m2-es lakásban vagyunk 4-en. Hát ha már itt van elfogadjuk vagyis próbáljuk.Lányom itthon sincs, iskola ,gyakorlat, barátok. Ha meg itthon van zenét hallgat, mobilozik. Férjem nem foglalkozik vele. Én etetem, tisztán tartom az almát, simogatni szeretem. Viszont egy nagy problémám van vele: Nagyon meg tud ijeszteni. A gyors, hirtelen mozdulatok hozzátartoznak egy cicushoz. Ma is mosogattam -nem gondoltam rá- Hozzáért a lábamhoz, hát úgy megijedtem........ ettől aztán ő is megijedt. A szobámba ha tv-t nézek vagy nincs beengedve vagy állandó készenlét nekem hogy nehogy infarktust kapjak ha esetleg váratlanul rám ugrik. Tudom ez nem a cica hibája, ő csak egy átlagos macska. Valószinüleg nekem rosszak az idegeim. A fiam az egyetlen aki hajlandó és tud is vele foglalkozni. Viszont Ő is elfoglalt. Szerintem egy idő után sok lesz neki. Sajnálom a cicusunkat, ingerszegény környezetben van. Gyerekeim viszont ragaszkodnak hozzá hogy nálunk legyen. Nem vagyunk harmónikus család, férjem dolgozik, vásárol, TV-t néz. Mással nem foglalkozik. Én egyedül nehezen birok a tinédzser lányommal. Hogyan győzhetném meg őket, hogy ez így a cicának a legrosszabb. Változtasson hozzáállásán (lányom) illetve vigye vissza barátnőjéhez ahonnét hozta.- Persze ezt szégyellené- vagy keressünk egy szerető családot ennek a szegény kis cicának. Esetleg én meg tudnék változni.Igazából szeretnék hozzá jó lenni de kicsit mindig féltem az állatoktól. Szerintetek?
2018. jún. 15. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Legjobb lenne másik családnál elhelyezni. Így rossz neki, mert a tévhittel ellentétben a macska is igényli a társaságot, nem csak a kutya.
2018. jún. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
keressetek neki gazdát. ha a lányod macskát akar foglalkozzon vele! te vagy a felnőtt, légy határozott!
2018. jún. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a felnőtt, állj a sarkadra. Ha nem szeretnéd megtartani a cicát, akkor vidd vissza te, és mondd meg, hogy engedély nélkül hozta el a lányod. Vagy igyekezz neki jó gazdit találni (nem könnyű, mert a felelőtlen emberek miatt minden tele van kiscicával).


Ha meg szeretnéd tartani, akkor próbálj vele sokat játszani, szeretgetni, simogatni, és lélekben rákészülni, hogy sokat fog ugrálni, játékból vadászni stb. Nem baj, ha megijed attól, hogy te megijedtél - majd tanul belőle. A macskák nagyon okos állatok, alkalmazkodni fog a gazdájához (aki leírásod alapján te vagy, nem a lányod).


Nem tudod, azt tudod-e, hogy szükség lenne állatorvoshoz elvinni, kapnia kellene féreghajtót, bolhairtót, és oltásokat. Majd kb. 6 hónapos korában ivartalanítani is kell.

2018. jún. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én már nagyon jóban vagyok a cicával. Nagyon okos úgy néz ki abbahagyta a rám ugrálást. Meg talán én sem vagyok már olyan ijedezős. Talán sikerül összecsiszolódnunk, amúgy imádom. Viszont most férjemnek van tele a hócipője vele, Ő szeretné elköltöztetni.......
2018. jún. 17. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!