Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne megoldás? Kinek van...

Mi lenne megoldás? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nemsokára kiscicám lesz, és anyával összevesztünk azon, hogy hol legyen az alom. Én természetesen a fürdőszobára gondoltam, de ő leszavazta, mivel nincsen ablaka, és hogy nem fogja azt szagolni konyhában, meg a nappaliban.. 2szintes a házunk, a fürdő az emeleten van, a konyha és a nappali lent. Jogosan gondolja, hogy ott is kaki szag lesz? Sztem ez kicsit túlzás, hogy elönti majd a házat. Ő azt akarja, hogy a szobámba legyen. Nekem ez nem igazán tetszik, sztem a cicának se tetszene, mivel ittlesz majd a kajája, játékai.

Szerintetek kinek van igaza? Mi lenne a megoldás?


2010. jún. 16. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
tuti nem raknám a $zaros tálját a szobámba. nem ott van a hely. hanem a fürdőbe vagy pedig valamilyen más helyiségben....de a szobában???
2010. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ANYÁD HOGYAN GONDOLTA HOGY A te szobádba?EZ RÖHELYES EZ AZ ÖTLETE SOKKAL ROSSZABB MINT A TIED A TIED JÓÓ!!!
2010. jún. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a wc-be tegyétek, mert oda való! Nem?? ha meg fedeles az alom, nem jön ki belőle a szag.és léteznek már olyan almok, amik illatosítottak, illetve szagtalanítóak. ennyi.
2010. jún. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ismerősömnek a fürdőszobában volt a macskaalom, de mostmár egy kis helységben van. nem tudom, hogy hívják, de ott van a mosógép, téli kabátok, cipők stb. szóval ilyen mindenes helyen. a macskát ide zárják be, amikor nincsenek itthon.
2010. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mindekttötöknek igaza van. Ha házban éltek miért nem szoktatjátok kinti wc-re így nem kell takarítani és a macsek is jobban fogja érezni magát. Ha lehet pl nyáron balkonra tenni amit elér mindig, vagy egy olyan helyiségbe pl háztartási helység, mosókonyha. Mondjuk fura hogy családiház és nincs ablaka a fürdönek. De a szobádba semmi képpen sem.
2010. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen van tisztitva az alom, akkor nem büdös.
2010. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

sziasztok


én vagyok az anyuka szóval a fenti zuhanyzó ahol a cica alma lenne egy zárt tetőtér beépítéses kis zuhanyzó ezért nincs ablaka a legjobb megoldás szerintem a szobából nyiló erkély lenne de a gyermekem ezt nem érti meg kicsit nehéz a felfogása a cica pedig tanulja meg, hogy ki kell kéredzkednie



Én vagyok a lánya, aki a kérdést írta:

Az erkély nem lenne biztonságos eleve, mivel könnyen leugorhatna, és én nem szeretném kiengedni, mivel nem biztonságos környék.Intézték már el macskámat..

Másrészről, tanítsa meg neki édesanyám, hogy ki kell kéredzkedni ha ilyen okos :D Sztem ez nem lenne könnyű..

2010. jún. 16. 18:20
 8/14 anonim ***** válasza:

A cicák könnyen megtanulják, hogy kérezzenek ki WC-re. Nekünk 4 cicánk van, benti-kinti (tehát amikor csak kedvük van benn lehetnek, télen szinte egész nap), és mindegyik kikérezik. Sőt órákra is bezárhatjuk őket a házba, és akkor sem piszkolnak be. Úgy megszokták ezt, hogy már nem is hajlandók alomba végezni a dolgukat. Az egyik cicát betegség miatt nem engedhettük ki egy pár napig, és 2 órát sírt minden WC-re menés előtt, hogy engedjük ki, mikor már nem tudta tartani, csak akkor csinált az alomba.


Tehát, ha a lehetőségek megengedik, akkor a legjobb, hogy kinn végezzék el a dolgukat. Ha a környék veszélyessége miatt benti cicát szeretnétek, akkor az alom legyen egy eldugott, de a cica számára könnyen elérhető helyen. Ha rendszeresen van tisztítva, akkor nem büdös. Amúgy is, ha az alom piszkos, a macska hajlandó máshova végezni a dolgát.

2010. jún. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az erkélyt semmiképpen nem akarom.

Szóval szoba vs fürdő

Anyám hajthatatlan.

Nem tudom minek ment bele a cicába, ha most lehetetlen feltételeket szab.Én nem fogok az alommal egy szobábba aludni az tuti. Nem igaz h mit problémázik hogy a fürdőbe legyen. Mindennap lenne takarítva, nem hiszem hogy annyira elviselhetetlen szaga lesz majd h az alsó szinten is érezni lehessen..

2010. jún. 16. 20:12
 10/14 anonim ***** válasza:
ha kertes házatok van, akkor azt nem tudod megoldani, hogy a macskád állandóan bent legyen... a macska éjszakai állat, nem fog akkor aludni, amikor te, éjjel tuti kint kell lennie! és ha már kijárkál, akkor nem fog az alomba kakilni.
2010. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!