Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most kinek van igaza?...

Akkor most kinek van igaza? Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

A családban mindenki tudja, hogy semmilyen ételben nem bírom a cukrot, mert allergiás vagyok rá. Ugyanakkor arra is allergiás vagyok, hogy bekennek ecettel, mikor lázas vagyok.

Mindezek ellenére nagymamám ezeket soha nem veszi figyelembe, mondván, hogy ezeket így kell csinálni, mert így a helyes és ne legyek már olyan hülye.

De már nem egyszer kerültem kórházba gyomormosásra, mert nagymamám még a szalmakrumplira is cukrot tesz. Ugyanakkor egyszer, mikor jól bekent ecettel, mert kicsit belázasodtam, még kómába is estem 5 napig, olyan heves reakciót váltott ki nálam az ecet.

De mindezeket mamám nem érti meg, és továbbra is megy a feje után. Mit tehetnék, hogy végre 1 kicsikét is lássa be, hogy nem mindenkinek jó ami neki jó?


2011. jún. 4. 16:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
B.zdmeg térítsd már észhez..meg kell mondani neki a kómás esetet,hogy miért volt,mert nem érti.. nem ám öreganyád miatt halsz meg-.- ez de gáz hallod..
2011. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

Én 25 éves vagyok és soha nem kent még senki ecettel.

Ti hol éltek?:D

18/F

2011. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Darcy01 ***** válasza:
83%

Miért a mamád csinálja neked az ételt? Anyukád mit szól ehhez?

Ha ennyire nem érti meg, akkor csináld meg magadnak az ételt, más megoldást nem látok.

2011. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
75%

Ecet lázra, cukor szalmakrumplira???

Melyik városban éltek ti?

2011. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%

Beszélj szüleiddel vagy egy olyan emberrel akire hallgat nagyit.

Ahogy leírtad sajnos nagyon súlyos következményei lehetnek annak, ha nem veszi figyelembe, hogy allergiás vagy ezekre a dolgokra. Muszáj megértenie nagyidnak, hogy ez nem játék.

Ha nincs olyan ember akire hallgat nagyid, akkor ülj vele és mond el neki, hogy nagyon finomak az ételek, amiket ő készít, csak sajnos a Te gyomrod ezt nem bírja: Nagyon szívesen ennél belőle, de nem szeretnél kórházba kerülni. Mond meg neki, hogy nagyon szereted az ő általa készített ételeket, ezért arra kéred, hogy a cukrot hagyja ki belőle, vagy olyan dologgal pótolja, ami ízben ugyanaz, de nem vagy tőle beteg.

Az ecetes dologra szintén mond el neki, hogy ez valóban nagyon jó dolog, ami sok embernél beválik, de Te olyan helyzetben vagy sajnos, amikor ezt mellőzni kell, mert nagyon súlyos következményei vannak. Mond meg neki, hogy tudod, hogy nagyon szeret Téged, és csak jót akar Neked, de ezzel sajnos nem segít.

2011. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Én már 13 éves korom óta megcsinálom magamnak az ételt, és itthon megcsinálok mindent anyum helyett, mer szerintem megérdemli. De hiába csinálok és teszek félre magamnak ételt, mert nagymamám mindig mindent végigkóstol és megcukrozza.

És őt ugyebár nem lehet mesérteni, mert már idős és én kell alkalmazkodjak

2011. jún. 4. 17:05
 7/34 A kérdező kommentje:
mert
2011. jún. 4. 17:06
 8/34 anonim ***** válasza:
96%

"Én 25 éves vagyok és soha nem kent még senki ecettel.

Ti hol éltek?:D

18/F"

ezen röhögtem egy sort :D


amúgy meg,ha csak kicsit vagy lázas akkor van annyi erőd,hogy tiltakozz vagy ha mégis rádkeni akkor lemosd magadról,a kaját meg csináld magadnak és ne engedd a közelébe.

2011. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Darcy01 ***** válasza:
94%
Hát ez nonszensz. Mi az, hogy mindent végigcukroz?? És mi az, hogy nem érti meg, hogy bele is halhatsz?? Anyukád sürgősen beszéljen vele!!!
2011. jún. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%
Na ezért nem kell nagyszülőkkel élni.
2011. jún. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!