Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap elhunyt a cicám. Ezzel...

Tegnap elhunyt a cicám. Ezzel kapcsolatosan szeretnék kèrdezni. Hallotattok már ilyenről, vagy esetleg a ti kisállataitokkal történt már ilyen?

Figyelt kérdés
Még tél közepén találtam meg az udvarunkban (kislány volt,gondolom ezért dobták ne hozzánk),nagyon megszerette az egész család,mert nagyon szeretheő cica volt,szinte követelte a szeretetet,és bőségesen éreztette is velünk hogy hálás,szeret minket. Kisebb korában benti cica volt,de nagyobb korára kint volt már az udvaron,nem csavargott el,max a szomszédig ritkán. Tegnap fél 3 körül értem haza,(de reggel még semmi baja nem volt) észre vettem hogy befeküdt a tövises rózsabokor ket ága közé. Furáltam hogy miért oda feküdt,általában a gangon szokott pihengetni. Szólítottam,kocogtattam az edénykéjét,amire egyből fel szokott pattani,és a lábámhoz dörzsölni magát,de nem tette,fel sem emelte a fejét. Ekkor már tudtam,hogy baj van. A szeme nagyon üveges volt,bamba tekintet,és nem tudta a hátsó labáit mozgatni. Kis faluban lakunk,a legközelebbi város sem a legnagyobb,nincs sok lehetőség semmilyen szempontból,egyetlen egy állatorvos/ügyelet van csak (meg még egy magánorvos,de neki kisípolt a telefonja) Tehá felhívtuk,elmondtuk neki a helyzetez,ő pedig rendes volt,és mondta hogy 3ra vigyük,mert megvizsgálja,gondoltuk vannak még jó emberek,miattunk befárad. Na de ekkor elkezdett rángatózni,és habzott a szája,pár perc múlva pedig elhunyt. Utána nem vette fel az orvos,kikapcsolta a telefonját. Sms-ben közöltem vele a kedvességèt,de sajnos nem bírta ki 3ig,és elhunyt. Nem volt esélyem megkérdezni tőle hogy mi lehetett a baja? Nagyon fáj a hiánya,és még csak azt sem tudom hogy mi történt vele:( mérgezésre tippelünk. Mitől lehetett ennyire rosszul,ilyen hirtelen? Körülbelül fél óra alatt történt mind ez. Gondolom egy mérgezés sem zajlik le ilyen hamar. Szeretnék utàna járni,mert úgy érzem ennyit érdemel a kiscicám. Ha valakinek van valamilyen sejtése,vagy tudja mitörténhetett,azt megköszönném!
2018. aug. 5. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a cicát valószínűleg mèrgezès. Biztosan csak boncolással lehet kideríteni. Vagy kihelyezett mèrget, vagy mérgezett állatot ehetett szegény. 🙁 A kinti cicákat sajnos ilyen veszélyek fenyegetik.
2018. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Istenem, nagyon sajnálom ami veled történt.

Én egy város melletti faluban lakom. Gyerekként volt három kiscicám, mind megmérgezték a szomszédaink, mert gyűlölték őket. Volt egy tacskóm, és kovácsolt vas kerítésünk van. Őt is többször próbálták megmérgezni kapun keresztül. Egy másik kutyám sikerült is elintézni. Szerencsére a tacskóm 14 évig velem maradt. Azóta nem merek kutyust venni, mert ilyen mocskok az emberek. A macskák meg sajnos akaratlanul is elkóborolnak, és nem tudom kontrollálni hogy mit esznek meg. Sokan pakolnak ki patkánymérget, meg hasonló dolgokat nyest stb ellen.


Elég biztos vagyok benne, hogy veletek is hasonló dolog történt. Nem fogod tudni kinyomozni, hogy hogyan került hozzá. Sajnos ez soha nem fog kiderülni.Valószínűleg nem szándékosan mérgezték meg, szegény cicád akaratlanul jutott hozzá a méreghez.


De komolyan rossz olvasni, szarul is érzem magam. Most megyek albérletbe, végre van lehetőségem újra háziállatot tartani, de ez a kérdés emlékezetett rá, hogy mennyire fájt a kutyám/macskáim elvesztése. Ők voltak a legjobb barátaim.


Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni.

20F

2018. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Sajnálom a kiscicádat, de az élet már csak ilyen. Ami tünetet leírtál, az valamilyen hasnyálmirigy elzáródásra utalhat. Nem mérgezésre. Nekem egy kiskutyám ment el így...gyorsan, és békével. Elaludt.

Legyen másik cicád, és a régi emlékét őrizd meg...

2018. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valahol mérget evett.
2018. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. Nagyon helyesen tetted, hogy megpróbáltad orvoshoz vinni.

Viszont kint nem szabad cicát tartani pont azért, mert ezer meg ezer veszély fenyegeti őket, amiktől megvédeni nem tudod, csak utólag sajnálkozni.

Javaslom ha lesz más macskád a jövőben, akkor tartsd benn, maximum felügyelettel engedd a kertbe és a benti környezetét is alaposan vizsgáld meg. Pl. az enyémet műteni kellett mert lenyelt egy játékegeret...

2018. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!