Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ingyen cica faluról, vagy...

Ingyen cica faluról, vagy fajtatiszta tenyésztőtől?

Figyelt kérdés
Egyedül élek, nem nagyon járok el otthonról, csak dolgozni. Szóval magányos vagyok. Azt hiszem egy cica jó társam lehetne, már régóta gondolkozom rajta. Számomra pont az lenne fontos, hogy gazdiszerető, bújós cicát hozzak el, aki részt vesz a mindennapjaimban. Külsőre nincs ideálom, az másodlagos. Félek attól, hogy kiválasztok egy kezelhetetlen természetű, alig lehet hozzáérni típusú állatkát, akivel nem lesz igazán jó kapcsolatom soha. De nem tudok dönteni. Természetre, a leírások alapján a Ragdoll fajta tetszik igazán. Mivel anyagilag nem állok úgy, hogy egyből kirakok 150 ezret egy cicáért, plusz még a felszerelésekre több tízezret, ezért bizonytalan vagyok. Hiszen azt mondják a fajta nem garancia a jellemvonásokra, csak támpont lehet. De ha ingyen, vagy pár ezerért hozok sima házimacskát, akkor jobban ott van a kockázat, hogy emberkerülő, agresszív, vagy később sokat betegeskedő lesz. Ha emellett döntök, mi alapján kellene kölyköt választanom? Látszik a természete kiskorában egy félórás találkozó alatt? Vagy inkább gyűjtsek pár hónapig, és vegyem fel a kapcsolatot egy tenyésztővel?
2018. aug. 12. 16:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

A falusi háziszaporítást ne támogasd! Egyrészt részben a házi szaporulatok miatt olyan sok a kóbor és menhelyes gazdikereső, másrészt a látszólag egészséges kicsi is lehet beteg, hiszen egészségügyi szűrésekről, ivartalanításról sok helyen nem is hallottak. (Egy Budapest környéki, jó hírű faluban úgy osztogatták a kiscicákat, mint a cukrot. Aztán kiderült, az állomány jelentős része egy macska-AIDS-es kandúrtól származik. Így a kölykök nagy része eleve fertőzötten született. Nem lennék a gazdik helyében, mikor pár év múlva az állatorvosnál kiderül, hogy az időközben megszeretett bársonytalpú családtagra milyen sors vár...)

Ráadásul nagyon sok köztük a ridegtartásban tartott, vadóc, szocializálatlan, nem kézhez szokott kiscica, akiktől gyakran már hathetesen szabadulnának (a törvény által előírt 8 hét előtt), te pedig ugyebár egy bújós dorombológépre vágynál. :)


Úgyhogy inkább egy becsületes tenyésztő, vagy macskamentők. A tenyésztők nagyon odafigyelnek a cica egészségére és szocializációjára,és tudnak jellem alapján ajánlani a kicsik közül, akik/akiket többször is meglátogathatsz, megismerkedhetsz vele, így nem veszel "zsákbamacskát".

De mivel azt írod, nem lényeg a fajta, szerintem egy mentettkével járnál a legjobban. Közülük is olyat válassz, aki szűrve van a betegségekre - a legtöbb helyen ezt megteszik, és egészséges, oltott, féregtelenített, esetleg ivartalanított cicust adnak -, valamint nagyon sok cicus "idimaminál" nevelkedik, aki szeretettel segíti a gondozottjai fejlődését, szocializációját, ők is tudnak neked olyan cicust ajánlani közülük, aki pont hozzád illik. Itt is rengeteg féle, fajta, korú cicus megfordul, tehát ha egészen fiatal kicsire vágysz, arra is van esély. Ráadásul így egyszerre két életet is mentesz, egyet, akit befogadsz, és egyet, aki az ő helyére bekerülhet.


Remélem, megtalálod a neked való cicust. Minden jót!

2018. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Ingyen nem fogsz kapni fajtatiszta macskát. Főleg nem jól szocializáltat.

Vagy gyűjtsd össze rá a pénzt, és vegyél rendes, becsületes tenyésztőtől egy olyan fajtájú macskát, amilyenbe szerelmes vagy, vagy tényleg a menhelyet javaslom. Megmentesz egy kis életet, és ő is ugyanolyan bújós lehet később.

2018. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Ne vegyél macskát, de a felelőtlen szaporítókat se támogasd. Mentett cicát fogadj örökbe, remgetegen várnak gazdira, köztük sok esélytelen is.


Csak, hogy példát is mondjak, 3 hónapba telt, mire 8 tűzből mentett macska közül 4-nek találtam gazdit, a többit azóta is csak etetem, de nem kellenek senkinek.

Ma este meg találtam egy bújós, dorombológép, de sajnos sérült lábú (törött, vagy lebénult) kicsit. Holnap viszem orvoshoz, tesztet is csináltatok, de ha azok pozitívak lesznek, sajnos el kell altatnom, mert tényleg semmi esélye nem lenne gazdit találni...

2018. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
8%

A tenyésztőket sem támogatnám. Sok százezer forintért lehet, hogy valami beltenyészetes macskát sóznak rád, majd ha valami baja lesz, akkor téged hibáztatnak, mert nem biztosítottál megfelelő körülményeket nekik.


Sajnos sokan csak a pénz miatt tenyésztenek, azzal nem törődnek, hogy közben hogy élnek a macskák amíg náluk vannak...

2018. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

14-es: Épp ezeket a tenyésztőket kéne elkerülni ;)

Hidd el, nem mindenki ilyen, és annak, aki jól csinálja (szabályokat betart, szülőknek és kiscicáknak mindent megad, stb), annak egyáltalán nem hoz hasznot.

2018. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
Nekem van 2 brit rövidszőrűm, egyik sem tenyésztőtől mert úgy sajna sok lett volna. Kényesebb cicák, de szebbek sztem. Volt házicicánk is nemrég, befogadtuk egy időre, ha előbb rakod fel a kérdést akkor odaadtam volna neked mert pont olyan amilyet keresel. Igazi társ, szobatiszta, dorombolós, ragaszkodó. Mostmár szerető gazdinál van. Az egyik britünket nem lehet simizni, nem szereti, ritkán dorombol. A másik dorombolósabb, de ha megkergül ( este bepörög, csak a játèk) akkor konkrétan őt se lehet simizni. Imádjuk őket, de egy házi macskával jobban jársz, vagy csak mi fogtuk ki h ilyenek nem tudom. A tenyésztő azért jobb amúgy mert akkor nem kapsz zsákbamacskát ( mi igy jártunk, benne volt a pakliba ezt tudtuk). 12 hetesen már látszik a személyisége, fél óra alatt is le tudod vágni h hanyadán állsz nála. Én azt ajánlom ha tudsz várni gyűjtsél rá pénzt.
2018. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy leírtam a tapasztalataimat, erre lepontoznak...

Utolsó, apámék britjei se dorombolósak, egyiket se hallottam még.

2018. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Menhely. Iszonyat hálásak tudnak lenni.
2018. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos elég sok cica várja, hogy befogadják és szerető gazdira leljen. Én ezért sem vennék fajtiszta macskát. Azt a szeretetet,amit a házi cica tud adni hiányolnám a kényes szőrmókokban. Inkább kényeztess el egy befogadott cicát! ;-)
2018. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
85%

Többen is javasolták már, hogy ha igazán szeretgetni való, hálás cicát szeretnél, menhelyről fogadj örökbe és egyet értek velük :)

A mi egyik cicánk nem menhelyről lett befogadva, hanem utcáról, kb. fél éves korában, szerintem előtte bánthatták is, mert konkrétan rettegett tőlünk :( De idővel hozzánk szokott és ő a legbújósabb a cicáink közül, ha szólunk neki, egyből szalad hozzánk, meg válaszolgatni is szokott, mikor beszélünk hozzá :D És ha leülünk a kertben valahová, felpattan mellénk és belemászik az ölünkbe, annyira édes (: Jah meg eleinte a többi cicával se jött ki igazán, de utána ők is megbékéltek vele és ez a kis idősebb korában befogadott cica mindig odamegy hozzájuk és elkezdi nyalogatni a kis fejüket :P Szóval tényleg annyi kis szeretet van benne <3

2018. aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!