Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be a macskám?

Miért pisil be a macskám?

Figyelt kérdés
Két cicánk van, május óta laknak velünk, félig benti, félig kinti cicák, egy fiú,egy lány. Napközben pár órára kiengedjük őket az udvarra, de bent alszanak. Van alomládájuk is bent. Viszont újabban különböző "meglepetéseket" hagynak: pl egy pisifolt a folyosón, kaki az alomláda mellett...azt sem tudom dajnos, melyik tündérke volt. Miért csinálhatják ezt, és mit tehetnék ellene?
2008. nov. 3. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Akkor szokták ezt csinálni, ha már az alomtálca erősen takarításra szorulna. Tisztítsd rendszeresen!
2008. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos, a helyzet az, ezt sajnos elfelejtettem kifejteni: olyan is volt már, hogy a kitakarított alomláda mellé tette a névjegyét. Naponta 2szer takarítom az almot, és arra is figyelünk, hogy ha lehet, kint végezzék a dolgukat. Lassan már azt hiszem, direkt csinálják. Tehát a kérdés még mindig az, hogy miért csinálhatják, és mit tehetek ellene?
2008. nov. 3. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Pont most tettem fel egy kérdést ezzel kapcsolatban,nekem a reggelmre pisilt.....

Ràadàsul elöttem!!!!!!!!!!!!!!

Arra gondolok,hogy nincsenek ivartalanitva,és igy jelölgetnek.

2008. nov. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó, vannak hasonló cipőben járók:) Erre én is gondoltam, de a fiú 8, a lány 6 hónapos, ilyen hamar ivaréretté válnak? Még sosem volt macskám, nincsenek tapasztalataim...
2008. nov. 4. 12:58
 5/8 anonim ***** válasza:

én is most kaptam egy kicicát...vele az elején nem volt sok gond..amint leraktam az alomhoz szaladt és belepisilt.viszont ő is csinálta azt hogy gondolt 1-et és a sarokba kakilt vagy a szekrény mögé..

Szeintem az a gondjuk hogy mivel kint bárhová piszkíthatnak azt hiszik ez bentre is igaz és + feletkeznek róla hogy bennt vannak és az alom a WC...vagy csak kinti cicák legyenek és kintre kapjanak egy puha szélvédett vackot aludni,vagy próbáld + emlékeztetni őket hogy ott az alom!Mondjuk úgy hogy ha kaparni látod őket benn a földön rögtön felkapod őket és az alomra rakod!...észre fogják venni hogy az jobb WC mint a padló...:)és néha az sem árt ha miután belepisiltek at alomba nem takarítod ki rögtön hogy +maradjon a szag és érezzék hogy oda kell wc-zniük...

remélem zudtam segíteni neked:)

2008. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, na erre tényleg nem gondoltam, pedig teljesen egyértelmű...azt hiszik, bent is "kint" van!!!Ez tényleg hasznos volt, köszi:)!
2008. nov. 4. 19:30
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon fontos, hogy ivartalaníttatsd őket, ez megkímél a későbbi kiscica örökbeadás problémájától is.

Néha még direkt is tudják csinálni :)

Vegyél nekik nagy méretű, vagy kuckós alom dobozt, ha ott bent van akkor a fenekét nem lógatja dobozon kívűl...megesik néha :)

2008. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én cicámban megvolt a szándék, hogy az alomtálcába piszkítson, de szegénykém valahogy mindig kilógatta a fenekét. Vettünk egy magasabb alomtálcát és azóta beletalál.:)
2008. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!