Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baleset érte. Elaltassam?

Baleset érte. Elaltassam?

Figyelt kérdés
4 éves kandúrcicámat 3 évvel ezelőtt baleset érte: valaki fejbevágta egy ásóval(az állatorvos szerint). Azóta röfögve veszi a levegőt és az egyik szemfoga kihullott. A szája is nagyon büdös. Az állatorvos azt mondja ez ellen nem tud semmit sem tenni, nem mondja, hogy szenved, mert nincsenek fájdalmai, de nem élvezi az életet. Mit tegyek, elaltassam? Mert nagyon hálás, amióta megmentettük. Dörgölőzik és dorombolni próbál, de csak röfögés jön ki belőle. Nincs szívem elaltatni, de azt sem szeretném, ha rosszul élne. Mit tegyek?
2010. jún. 21. 16:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik macskám is röfögve veszi a levegőt, de az nem balesettől származik, hanem (az én állatdokim szerint) kikezeletlen macskanátha, orrmelléküreg gyulladás lehet az oka. Már felnőtt volt, amikor hozzám került és ilyen röfögős. Az ő szája is büdös, fogait ki kellett húzatni néhányat. És ő még macska AIDS-es is, mindig soványabb. De nekem meg sem fordul a fejemben, hogy el is altathatnám, mert nagyon szeret élni, ő is dörgölőzik, dorombol ahogy tud és ennyi. Balesetet szenvedett egy macskám, sérült a farka töve. Le kellett vágni, de azóta már sokat javult, ugyanis bepisilt maga alá, mert nem érzékelte. Kb. 4 hónap kellett és már az is rendbe jött neki. Hidd el, a cicák hihetetlen élni akarással rendelkeznek, sok mindent kibírnak, amit mi emberek nem bírnánk ki. Szeresd őt inkább amíg még lehet!!!
2010. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nehogy elaltasd, főleg 3 év után!
2010. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Akármennyire is fájdalmas döntés,de sztem jobbat tennél neki,ha elaltatnád.Osztom az állatorvos véleményét...

Ez csak az én szubjektiv véleményem,ha Te nagyon szereted és nincs szived elaltatni,akkor éldegéljél igy vele..

2010. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Monjuk az tényleg fura,hogy 3 év múltán vetődik föl e kérdés benned...
2010. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igazából azért most, mert mostanában mindent megjelöl. és a bundája is elég ramaty, szóval nem vmi szép látvány...
2010. jún. 21. 22:49
 16/22 anonim ***** válasza:

A jelölés kandúroknál nem meglepő azok mindent megjelölnek, az meg hogy kicsit rosszul néz ki még nem jelenti, hogy meg akarna halni, ha nagyon hálás gondolj bele, hogy érezné magát, hogy aki megmentette most meg megöleti csak mert kicsit betegebb a többieknél..


[link]


nézd meg és gondolkozz sztem

2010. jún. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Hmm,ez a videó tényleg elgondolkoztató...,nem is tudtam,hogy egy macskában ilyen mély érzések vannak!Nekem kutyám van egyébként,és a macsekokról azt tartottam,hogy csak akkor hizelegnek ha simit vagy kaját akarnak,de most kicsit átértékeltem a dolgokat!
2010. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A mindent megjeloles es a bunda ramaty alapotara inkabb az ivartalanitast tanacsolom (es most ne gyere azzal hogy jajmenyibekerul, meg oda a elete ertelme, mert az elaltatasnal mindenfelekeppen jobb).

Egyebbkent, siman lehet hogy egy jobb orvos konnyeden helyrerakja az orrureget es fogait is...

2010. jún. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem is idős a macskám,és ramaty a szőre,de eszem ágában sincs elaltatni,pont úgy mint az idős embereket.
2010. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Csak azért mert röfög, ne altasd el. Én kandúrom is néha röfög, főleg mikor alszik, még sincs semmi baja.

Próbáld a szőrét helyrehozni kicsit drágább táppal, pl Purina one sensitive cat.

A helyedben elvinném egy másik orvoshoz is, hogy kivizsgálják még egyszer. Hátha ő felfedez valamit és a cica teljes mértékben tudná élvezni az életét.

2010. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!