Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Antibiotikum negatív hatása...

Antibiotikum negatív hatása cicára?

Figyelt kérdés

Tegnap este vittem cicámat állatorvoshoz, mert nem evett. Semmi más baja nem volt.

Kapott antibiotikum injekciót.Az injekció után az oldalára feküdt, felültettük, utána nem látszott rajta semmi. Hazahoztam, de ahogy kijött a szállítóból, alig tudott menni, dülöngélt mint altatás után szoktak a cicák.Visszamentem rögtön állatorvoshoz, azt mondta az injekcióra lehet allergiás, el fog múlni, mára jobban lesz, enni is fog.

Éjjel itt aludt mellettem, néha úgy csinált mintha nehezen nyelne, de enni nem eszik, vizet ivott.Most leszállt az ágyról, de ugyanúgy dülöngélve megy.

Volt már valakinek hasonló tünet?

Ma nincs orvos, nekem is reggel menni kéne dolgozni.

Ügyelet esetleg 40km-re van.

Tényleg javulni fog és elmúlik ez a tünet?Azzal is mit csináljak, hogy bármilyen finomat eléteszek, rá se néz.

Nagyon aggódok érte, aludni sem tudtam.



2018. szept. 1. 05:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy van a cicád? Jobban lett?
2018. szept. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szombat délelőtt el tudtam jönni munkából nagy nehezen, és beszéltem orvossal, aki este látta, és fogadott vele, megnézte.

Azt mondta, belső fül gyulladása van, amiatt dülöngél, meg a fejét is félre tartja.Valószínűleg a herpes vírus vagy más ráment a fülére, amúgy most kicsit tüsszög is.Most mindennap kap antibiotikumot, kétnaponta prednisolont.Adok neki multivitamint, Omega 3-at,béta glukánt.Már ma az 5.napja hogy egyáltalán semmit nem eszik magától.meg se szagolja.Van előtte nyers darált csirkemell, magas hústartalmú konzerv, laktózmentes tej, szárazeledel amit imádott,főtt csirkehús, víz.Hozzá se nyúl 5 napja.A vizet issza magától.

Annyi pozitív változás, már nem dülöngél annyira,szólok hozzá válaszol/nyávog/, meg dörgöli a kis pofiját a kezemhez.Eddig ezeket nem csinálta. Viszont fekszik folyton, alszik.

Fecskendőből adok neki kis tejet, meg pépes kaját a szájába, de nagy részét kiköpi, valamennyi a gyomrába kerül.

Remélem javulni fog.Nagyon aggasztó.

2018. szept. 3. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Ó, sajnálom, ez nem hangzik túl jól! :S A szájába belenézett a doki, nincs benne fekély? A macskanátha egyik vírusa okozhat felmaródásokat a szájüregben és a nyelven, ez egybe is vágna a fülgyulladással! Nagyon nem jó hogy nem eszik, ilyen esetekre való a Hill's a/d vagy a Royal Canin Recovery nedves tápja. Ezeket lehet adni fecskendőből, és direkt kalóriadúsak, legyengült állatoknak. Vagy ezeknél is jobb a Calo-pet paszta, de az még drágább!
2018. szept. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rosszabbul lett,másik orvoshoz vittem.Nagy vérképen kiderült, veseelégtelensége van.Előrehaladott.

Emiatt nem eszik már 9 napja semmit.Rá se néz semmire.Most infúziókat kap, de ha semmit nem javul 2-3 nap, elaltattatom, mert már sajnálom.

2018. szept. 6. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű hír, sajnos ezzel valószínűleg nem fognak tudni mit kezdeni! De hátha... :( Azért fecskendőből próbálj neki valami pépeset adni (korábban írtam ilyen készítményeket), muszáj valamennyit ennie, az infúzió nem elég ilyen hosszútávon! Nagyon szurkolok nektek!
2018. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy szurkolsz nekünk, de sajnos ma délelőtt el kellett altatni az én kis drágámat.Már nagyon rosszul volt,legyengült, a vese értékei nagyon rosszak voltak, 4.stádium.Nem akartam már többet gyötörni az evéssel, pasztákkal, amiket csak folyatott ki a szájából.Már az éjjel egyfolytában ivott és pisilt, az alomba már nem is ment, csak pisilt maga alá, az ágyba, mert ott volt velem.Hányt, hasa ment.10 napig semmit nem evett magától, pedig mindenféle finomságot tettem elé.Mindkét állatorvos azt mondta, nem fog javulni,el kell altatni, ne szenvedjen.Én is tudtam ésszel, de iszonyat nehéz volt elengedni.

Most mérhetetlenül nagy űrt érzek, látom ahogy néz rám a gyönyörű szemeivel és szinte kérlel, csináljak valamit.Elbúcsúztam tőle, elment a többi cicámhoz, most remélem ott játszanak együtt.

2018. szept. 7. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon sajnálom! :( Sajnos ez várható volt, a veseelégtelenséggel cicáknál nem tudnak mit kezdeni. :( Te megtettél mindent, szerencsére ilyen gazdik is vannak!
2018. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést.
2018. szept. 8. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!