Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy ne vitessé...

Mit csináljak, hogy ne vitessék el a cicám?

Figyelt kérdés

A lépcsőházunk előtt van egy kis kert, ahol a cicánk szokott lenni. Ott végzi el a dolgát, napozik és létezik. Ha éhes vagy szomjas, akkor nyávog és beengedjük, és bent is alszik. Kimenni úgy szokott, hogy egyszerűen kiugrik az ablakon. A földszinten lakunk ugyanis, tehát nem-igen lehet őt bezárni.

Viszont ha a kert körül sétáltatja valaki a kutyáját, akkor a kutyát rendszeresen megtámadja. Sebesülést nem okoz, csak nekifut és fúj rá. Most is egy ilyen eset történt. Egy idős nő sétáltatta a kiskutyáját, és a cicám megijesztette. Nagyon vonyított a kutya, de nem lett baja, csak megijedt a gazdájával egütt. Később visszatért ez a nő a férjével, és megfenegetett, hogy sintért hív érte, mert mindenkit megtámad. Egyszer tényleg megkarmolt egy kisfiút, és kirendeltek egy állatorvost, hogy megállapítsa, hogy veszett-e, de nincs semmi baja, csak védi területét. Egyébként meg sokszor hallom, hogy gyerekek és felnőttek is simogatják és elolvadnak tőle, hogy aranyos, de a kutyásokat nem csípi.


2018. szept. 16. 12:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
97%

Én leírtam mit tegyél. Nem tetszett. Leírtam mégegyszer, akkor jött a regény hogy miért nem tetszik továbbra is.


És de, nagyon nagy különbség van aközött amikor egy kertes ház kertjében van egy kutya és védi a területét és aközött, hogy a közterületen egy panelház mellett egy macska ráront a járókelőkre vagy a kutyáikra. És mivel közterületen van az állat (ezen van a hangsúly) ezért igen, ha kihívnak egy sintért és kijön, kérdés nélkül elviheti, mert közterületen van és veszélyeztet másokat, ha valaki ezt így jelentette be.


De akkor ha kérdésekre és válaszokra van az oldal én is megkérdezem, miért fáj annyira feltenni egy szúnyog vagy macskahálót? Folyamatosan ezzel vagdalózol hogy jogotok van a levegőhöz meg hogy kinyithassátok az ablakot. Szerinted az én benti macskáim mellett nyáron nem volt nyitva az ablak? Dehogynem, csak volt bennem annyi felelősségtudat hogy felraktam egy hálót, a macska pedig az ablakban ült egész nyáron és nézelődött, mégse tudott kimenni. Ennyi az egész. És de, igenis felelőtlenség, törvény is kimondja hogy a gazda köteles az állatait a saját telkén belül tartani. Az egy dolog hogy a magyarországi állattartási kultúra annyira a béka feneke alatt van hogy tojik rá nagyon sok ember.

2018. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Milyen nyámnyila kutya már az, amelyik megijed egy cicától?

Belegondoltam, hogy felhívja majd a sintért, hogy vitessenek el egy macskát, mert megtámadta a kutyámat és felek tőle. Szerintem körberöhögik.

2018. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó! Azért ha pl.az én 6 kilós kandúrom rárontana egy másfél kilós yorkiera, az hidd el, hogy nem lenne olyan poénos. Nem minden kutya 20 kiló feletti, hogy "körberöhögje" a macskát aki nekimegy.


Kérdező! Nálam is benti mindkét macska annak ellenére, hogy kertes házban lakom. Igaz, ők nem is vágynak a kertbe, de vettem drótból szúnyoghálót (amúgy is kell, mert én is szeretek szellőztetni). Nem tudják kiszakítani a macskák.


Ha mégis annyira van igénye a macskádnak a kintlétre, hogy lehetetlen beszoktatni, akkor vegyél neki hámot és vidd le úgy a kertbe!


Azzal, hogy bizonygatod az igazad és azt, hogy nektek is jár a friss levegő, a macskád életét kockáztatod. Mert hidd el, hogy lesz olyan aki kirak neki egy kis mérget vagy ráengedi a kutyáját vagy simán csak eltűnteti.


Egyébként a sintér elviszi (el kell vinnie) azt az állatot, aki kint kóborol és megtámad/megharap másokat. Függetlenül attól hogy kutya vagy macska. Nem mellesleg fel is jelenthetnek...

2018. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!