Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska méregtelenítés lakásban...

MisaMiku kérdése:

Macska méregtelenítés lakásban, atjohet belem?

Figyelt kérdés
Eloszor van macska lakasba nalam, es feregteleniteni kell, viszont az merült fel bennem, hogy a férgek nem jonnek at belem az álomból? Teljes almot le kell cserélni, es a környéket is fertotleniteni kell? Nem mászkálnak el a férgek, es nem jonnek belem, v hogy van ez. Dokit nem mertem kerdezni errol. Tokre felek ettol
2018. szept. 18. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaja. Cserėld az almot, fertőtleníts ės nem lesz gond.
2018. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Maga a kifejlett féreg nem fog beléd mászni.

DE. A macsek az ürülékével üríti a féregpetéket. És a macsek mosakszik, és hát az output nyílást is szokta nyalogatni... utána meg az egész testét.

Szóval,ha a macska férges, és te az alom tisztítása vagy a macska dögönyözése után nem mosol kezet, s utána a kezed a szádba veszed, akkor bizony a peték bekerülhetnek a szervezetedbe, s boldogan szaporodni kezdenek.

DE: ha mosatlan zöldséget eszel nyersen, akkor is megtörténhet ugyanez...

Konklúzió: amíg le nem zajlik a féregtelenítés, gondosan moss kezet alomtakarítás és macskázás után. Utána meg rendszeresen féregtelenítsd a macskát, mert bizony akár a cipőd talpán is a férgek petéit hazaviheted.

2018. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha férges a macska, a féregtelenítőtől elpusztulnak a felnőtt férgek. Azok már nem másznak sehova.

A peték fertőzhetnek, de nem kell az almot nyalogatni, a kezeddel fogdosni, akkor nem mennek beléd.

Almot pedig időnként teljesen cserélni kell, és az alomtálcát kitakarítani.

2018. szept. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem mászkálnak ezek a fajta férgek a testen kívül, rövid idő alatt életképtelenné válnak a levegőn. Nem úgy működnek, hogy onnan kijön, és hozzád bemegy. Sokkal jobban kell vigyáznod ez idő alatt a testnedvekkel, ne engedd, hogy nyaljon, pofiját hozzád dörzsölje, ezek petékkel szaporodnak, olyanokkal, amit szabad szemmel nem látni, de benne van ilyenkor a macskák nyálában, vizeletében, székletében. Csak a belekben képesek megélni, ettől bélférgek. Egy-két nap, és kiürül ha kezeled az állatot. Na parázz az alomtól sem, csak alaposan moss kezet alom tisztítás után.
2018. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na akkor csak figyelni kell! Rendben koszonom az infókat.

Igazabol hetente egyszer az alomtalcat domesztosszal kimosom, es sonytol (asszem igy irjak) meg fertőtlenítés h biztos ami biztos, es a macskának se legyen baja a domesztosztol. Es a dobosz korul is fel szoktam mosni mindig.

De magamon hogy láthatom meg ha elkaptam a macskatol ha tenyleg férges? Mert volt ra pelda azert h jottem mentem a lakásba, megsimiztem, es nem mostam rogton kezet.

2018. szept. 18. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem fogod elkapni, nyugi. Az alomtálcát rendszeresen takarítsd. Ha nagyon félsz, akkor vegyél hozzá gumikesztyűt. De annyi intézkedés elég, amit csinálsz, hogy heti 1x kimosod és felmosol körülötte.
2018. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért hozzátenném, hogy egy egészséges ember teste önmagában is védekezik. Ha te kimennél az utcára és nekiállnál nyalogatni a tömegközlekedési eszközök fogantyúit, akkor se feltétlenül kapnál el valamit. A nyálad, az immunrendszered, a gyomrodban lévő sósav mind képesek legyőzni egy csomó baktériumot és egyebet. Nyilván nem vagy sebezhetetlen, de azért ha nem markolod két kézzel a macska szart és dörgölöd össze magad a frissen körbenyalt macskával, hanem ügyelsz a higiéniára, akkor kicsi az esélye, hogy megfertőz bármivel. Plusz adj neki rendszeresen féreghajtót, akkor is ha nincs tünet és semmi és akkor se te, se a macska nem lesztek kitéve a veszélynek.
2018. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt, tul estünk a masodik feregtelenitesen, vege a kuranak. Minden oke, es feleslegesen paraztam mert nem volt férges hala jo egnek. Mindenki egészséges! 😊
2018. okt. 5. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!