Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra előtti méregtelenítés?

Fogyókúra előtti méregtelenítés?

Figyelt kérdés

Egész nap csak gyógyteákat innék(csalán, borsmenta, zsúrlófű, gyömbér, máriatövismag) meg zöldteát és vizet, illetve vegyes zöldségleves levét egy hétig.

Lenne hatása?

Méregtelenítés alatt lehet edzeni?

Segítene a fogyásban?

Ti csináltatok már ilyet?

Mit éreztetek utána?



2018. júl. 18. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen felesleges.
2018. júl. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem meg nem felesleges, egy hét alatt ki lehet pucolni a lerakódott dolgokat meg a felesleges vizet
2018. júl. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

A maj folyamatosan meregteleniti a testet, az ilyen "kuraknak" semmi ertelme nincsen. Max abban segit, ha egyaltalan nem eszel, csak kaloriamentes lottyoket iszol, akkor az bojtnek szamit, aminek vannak pozitiv hatasai. Azokat viszont siman megtapasztalod akkor is, ha csak vizet iszol, nem gyogyteakat.


Nem kell ehinni a noi magazinok hulyesegeit, nincs olyan, hogy meregtelenites.

[link]

2018. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem női magazinok hülyeségéből szedtem, hanem tapasztalatból :) Bár tudtam, hogy le lesz pontozva a válasz.

Egy két hetes mályva/csalán kúra során meglepően sok salakanyag távozik.

2018. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nos, amiket felsoroltam gyógynövényeket, azokról tudományos cikkben olvastam a jótékony hatásairól.

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy jót tenne-e, ha fogyókúra előtt tennék ilyen méregtelenítő kúrá, ami felszabadít, megtisztít stb.

2018. júl. 18. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztalatból mondom,hogy mindenféle méregtelenítő hókuszpókusz nélkül is elég sok salakanyag távozik. Én minden reggel "méregtelenítek", időnként akkorát,hogy úgy kell leugrani róla...
2018. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem létezik olyan, hogy méregtelenítés.

Ha csak gyógyteákat innál, akkor az nagyon megterhelné a szervezetedet.

Műtéti előkészítés során szokott lenni olyan, hogy 1 napig nem lehet enni, csak inni.

Hát, elég kemény. Utána gyenge leszel. Méreg nem távozik, csak a salakanyag. Egy hétig biztosan káros lenne nagyon. Élni nem lenne erőd, nem ám edzeni :)


Kezdj el normálisan enni, mozogni és akkor fogyni fogsz. Nincsenek csodaszerek, csodamódszerek.

2018. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
A "méregtelenítő" kúrák koplalós kúrák, amik azt érik csak el, hogy a raktározott méreganyagok nagy mennyiségben kerülnek a vérbe, károsítva ezzel a szervezetet, leterheli a maját stb. Emiatt pont ellentétest hatást váltanak ki, mint az illető akart.
2018. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagyok szakértő, de szerintem is megoldja a máj, amit kell, evés mellett is... Ilyen extra böjtös méregtelenítés nekem biztosan nem kell (maximum akkor kéne, ha iszonyúan rossz étrenden átkozottul bezabálnék, de olyat nem csinálok), de simán el tudom képzelni, hogy van, aki jól érzi magát egy egyhetes böjtben.

Gyengeségre nem feltétlenül számítanék, ez nagyon egyéni. Van, aki egy vagy több hét böjtöt munka mellett lazán lenyom, mondjuk az már rutinos böjtölő, de tuti sokunknak nem gond pár nap böjt, ha muszáj. Szerintem nem az, szóval eszem rendes ételeket, nem iszom sok alkoholt s még a természetesen jövő időszakos böjtömmel is segítek ezt-azt. Szerintem ez elég, de ha valaki azt tapasztalja, hogy neki máshogy kell, nyugodtan, csak ne böjtöljön túl sokat és hagyja abba, ha gond van (én pl. éhség esetén azonnal ennék, de tudom, hogy nem mindenki ilyen).


Segít-e a fogyásban? Az egy hétben persze, fogysz alatta sokat. Viszont kicsit belassul az anyagcsere, kiéhezhetsz, ami kontraproduktív, de hogy az eredő mi lesz, segít vagy sem, az egyéni.

Az edzést nem erőltetném, persze séta lenne, mozgás nélkül egy hét az borzalmas lenne. Nem hiszem, hogy rendes edzést bírsz és a testednek épp elég durva a koplalás (jó, bírja, de mégis, hirtelen közel nulla tápanyag, nem lehet könnyű neki), nem kell fokozni a nehézségeit.


Én a vízböjtben hiszek, ha valamiben, szóval nem csináltam ilyet. A kevés kalória csak éhessé tesz s ha már nyugi van az emésztőrendszerben, ne menjen be semmi, nekem így logikus. Azt nem éreztem, hogy bármi haszna lett volna, kíváncsiságom kielégítését s az élményt kivéve.

A gyógyteák biztos jók valamire, de kétlem, hogy nagy különbséget okoznának, persze nem értek hozzájuk. Szerintem, ha szimpatikus, csináld, csak ne erőltesd nagyon, ha nem menne.

2018. júl. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!