Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Folyton nyávog a macska az...

Folyton nyávog a macska az ajtónk előtt, ha bemegyek a szobába mit csináljak?

Figyelt kérdés
4 hónapos kandúr. Bemegyek a szobába és 2 perc sem telik el már ott van és nyávog. De nem is igazán nyávogás, hanem ilyen folyamatos szirénázás, nyüszítés ilyen mérhetetlenül idegesítő vékony hangon. Ha kijövünk minden oké, leül alszik, de ha nem vagyunk vele azonnal jön és nyávog. A szobába nem jöhet be, mert ott a törpe nyuszi van. A lakásban sosincs egyedül, mert van egy 1 éves ivartalanított nöstény cicánk is, akivel nagyon jól kijönnek, mindig játszanak és ő teljesen nyugodt cica, mindig csendben van. De a kicsi... Hiába zavarom el vagy siccezek rá, fröcskölöm le vízzel, kapcsolom be a porszívót, dobom utána a papucsot, pár perc múlva ugyan az, ugyan úgy. Mikor már nagyon nem bírom kirontok és 5 percig kergetem a lakásban mire sikerül elkapnom és akkor bezárom a fürdőszobába, akkor csend van. Éjszaka nem is maradhatnak kint, mert a kicsi, ha el is alszik, felkel hajnali 3 kor és jön szirénázni a szobaajtó elé. Mindenhol azt írják, hogy ne törődjünk vele pár hét alatt le fog szokni róla, de ezt nem lehet bírni egyszerűen. Jövőhéten visszük ivartalanítani, de hormonok még ígyis benne lesznek jó ideig.

2018. okt. 12. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

"Folyton nyávog a macska az ajtónk előtt, ha bemegyek a szobába mit csináljak?"

1. Ne menj be a szobába.

2. Hallgasd.

2018. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, bocsi, de gáz amit csinálsz. Na jó, katasztrófa.

Az a szerencsétlen csak veletek akar lenni. Ez nem a hormonoktól van. A katasztrófa az az a terror, amit büntetésként alkalmazol vele szemben, azért, mert szeret titeket.

Miért nem mehet be a szobába? Mekkora az a törpenyuszi? Melyik macska enné meg amúgy? Vagy a nyuszi nem szabadon van, és azért?

Elsőként nem lehetne ezen változtatni, a törpenyulat összebarátkoztatni a macskákkal.

Másodszor, ha nem engeded be a szobába a kiscicát továbbra sem, legalább ne büntesd azért, mert ott nyávog az ajtó előtt, mivel veletek szeretne lenni, hozzátokbújni, veletek aludni mint a normális szobamacskák. (Sosem értettem ezt, akik lakásban tartanak macskát, és nem engedik be a hálóba.)

A törpenyuszi sem alhat/lakhat más szobában gondolom.

Na szóval ne terrorizáld azt a szerencsétlent. Főleg ne fürdőszobába zárással. Rossz reflexeket ültetsz el benne. Ha a pici gyereked sírna azért, hogy bebújhasson melléd éjjel az ágyba, visszazavarnád a szobájába? Mert ezzel csak azt érnéd el, hogy egyedül rettegjen éjjel, míg el nem alszik, és ebből a szorongásból (később) problémái lehetnek.

Az a kiscica lehet, hogy fél egyedül (nem a másik macskától egyedül, nélküled fél), és te adod/adnád neki a biztonságot).

Ja, Te vagy az, aki nem bír uralkodni magán, és elkezd tombolni a nyávogásra (amiket leírtál, hát ne haragudj). Mondjuk a ezt egyszer megcsinálod, még megértem, de mindig... Te nem bírod türelemmel.

Magyarul: vagy beengeded, vagy megtanítod, hogy kint legyen.

Megtanítás a következőképpen: szépen beszélsz a macskához, elköszönsz tőle, mielőtt bezárkózol a hálóba, és megnyugtató hangon elmondod neki, hogy bújjon bele a kis vackába (remélem, van ágya!) te is bebújsz a tiedbe, aludjon jól, és reggel találkoztok. Az is mindegy, ha időjárásjelentést mondasz neki, csak megnyugtató hangon, normálisan, ne cirkuszolj, és mindig ugyanazokat mondd neki ugyanarra az eseményre (lefekvéskor, stb.), mert a nyugodt hangoddal viszont biztonságot adsz neki. És néha szólj ki a hálóból a csukott ajtón át, valami normálisat, hogy "nyugi aludjál" vagy ilyesmi. (én úgyis másképp fogalmaznám).

Nálunk ilyen gond nincs. Nem tudok elaludni, ha nincsen két méteren belül a macska mellettem.

2018. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Jó, hogy leírtam éjszakára az egészet. Most akkor éjjel bent van?

Nem bírják a bezártságot, ha zárva van egy ajtó. Pl. egész éjjel zárva, na az nem megy. Nálunk nyitva szokott lenni, meg ki lett vágva macskajtónak a szobaajtóból, csak kivettem a bolti macskaajtót, télen a lyukon át kiválóan tud közlekedni (ha kint az alom, stb.).

Ha nappal zárod magadra az ajtót, akkor az előző válaszomból a következő érvényes: amit csinálsz vele, az egy terror. Az egész, amit erről írtam.

Ha éjjelre meg beengeded, akkor nappal miért nem??

Nem kéne csukni az ajtót. Ha a törpenyuszi a baj, barátkoztatni kell.

Terrorról leírtam az előbb.

A nyugodt hangú beszéd minden élethelyzetben alkalmazható.

(előző vagyok)


De amúgy nem értem, az egészet az ivartalanításra fogod. A másik macska mindig csendben van. Ő már teljesen depressziós, vagy mi? Vagy ő plüss, mert ha azt várod, hogy feküdjön, aludjon, mosdjon és csendben legyen, és jól nézzen ki, hát arra minek a macska? Ha nem foglalkozol vele, nem vagy vele??Nyilván a másikat sem engeded be soha. Hm?

2018. okt. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem akarod a szobába beengedni, nem tudsz vele mit csinálni azon kívül, hogy kizárod és hallgatod a sírását.

Vagy ha annyira idegesít, vegyél egy füldugót.

Mellesleg gratulálok a nevelési módszereidhez, hogy papuccsal dobálod meg bezárod a fürdőszobába...Ilyeneknek minek háziállat, most komolyan?..

2018. okt. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
25%
Olyan helyre kell tenni, hogy legalább a szomszédokat is idegesítse!
2018. okt. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyenek mi a véreres f. sznak tartanak macskát? Nyilván azért nyávog, mert veletek akar lenni! Az meg ahogy bánsz vele, és hogy éjszakára elzárod őket, minősíthetetlen! Nem tudom mekkora a lakás, de valószínűleg nem túl nagy, és ennek ellenére te még pluszban kitiltod helyekről... Ha meg már van egy törlenyulad amivel nem kompatibilis a macska, akkor minek viszel oda macskát? Absz a kinti macskatartás ellen vagyok, de aki nem tud elég helyet biztosítani bent, vagy különböző okokból nem viseli el a macskát a házban, az b+ ne tartson macskát!
2018. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
SZÉGYELLD MAGAD, ÁLLATKÍNZÓ VAGY!!!!
2018. okt. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ma elkezdtem nézni egy filmet, de a macskám folyamatosan nyávogott. Tudod mit csináltam? Megállítottam a filmet és elkezdtem játszani vele.
2018. okt. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos valaszt, ennek megfeleloen mentek zold illetve piros pacsik. A macska ragadozo, a nyul zsakmany allat. Osszeszoktathatoak, de nem minden esetben, a nyuszink toppog, remeg, ha beszokik veletlen valamelyik. Az a szoba tabu mindegyik macskanak pont ezert. Mentett cica mindketto. Kicsi koraban a nosteny is nyavogott utanunk mikor bementunk a szobaba, (egyikunk itthon dolgozik es a haloszoba és egyik fele le van keritve az irodanak) de ivartalanitas utan par hetre abbahagyta, vagy csak egyszeruen kinotte. A naggyal semmi problema nem volt ha ki volt engedve estere, de a kicsi miota idekerult es megszokott minket folyamatosan a fentebb emlitett dolgot csinalja. Nem lehet tole aludni, ha ki van engedve estere. Meg ha mi elviselnenk is valahogy, fuldugo stb, a gyerekek nem tudjak. Egy ev mulva koltozunk kerteshazba, utana kinti-bejaros

cica lesz mindketto. Haloszobaba agyba biztos nem engedunk semmilyen allatot sem! Ha valaki egyutt alszik vele vagy egy tanyerbol eszik a macskaval, hat tegye geatulalok hozza neki. Megegyszer akkor a kerdes: Van e valamilyen technika vagy modszer, amivel leszoktathato errol a szokasarol a macska? Macskamenta vagy valami ehhez hasonlo.

2018. okt. 14. 22:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Biztosan fél, vagy nem szereti az egyedüllétet. Próbáld meg, hogy egy másfél literes üveget megtöltesz meleg vízzel (50-60 fokossal), húzz rá egy frottírzoknit, vagy esetleg valami szőrmés dolgot, és tedd be a vackába, ahol aludni szokott. Mutasd meg neki, de ne legyél ideges közben, hanem nyugodtan simogasd. Ez egy "mama-imitáció", amihez hozzá tud bújni. Végül is még csak 4 hónapos. Remélem nálatok is beválik. És majd írd meg légyszi.
2018. okt. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!