Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk a cicával? Már...

Mit csináljunk a cicával? Már csak az elaltatás a megoldás?

Figyelt kérdés

Adott egy 10 éves fehér cicmó. Sajnos macska AIDS-ben szenved . 8eves koráig semmi jelét nem mutatta a betegségnek.

Az állatorvos megállapította hogy AIDS vérnintából. A cica sokszor volt dokinál macskanatha miatt és a legyengült immunrendszere miatt ami a betegséggel jár.

A cicu füle egy daganat, ami állandóan vérzik és terjeszti a betegséget. Hiába kötözzük, levakarja és csak jobban vérzik. Hiába kenjük , fertőtlenítjük, irritálja és levakarja.

Van itthon még három cica , tiszta vér mind a három , mert befekszik közéjük.


Állatorvos tanácsa: a cica gyógyíthatatlan. Nehézkes a légzése , ezért a műtétbe belehalhat ami a füle levételével járna.

Nem lehet vele mit kezdeni , de ettől függetlenül elaltatni nem kell.


Mi már mindent megpróbáltunk érte , de a többi cicára veszélyes.


Lehet állatkínzózni, de tényleg az lenne a megoldás ha elaltatnánk a cicát..? ennek a menetét én nem tudom. A cica szenved. Szürcsöl, nehezen veszi a levegőt, 10éves és állandóan vérzik.


2018. okt. 27. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha fiv-es, akkor a többi érdekében esélyes, hogy tényleg az elengedés* lenne a egyetlen jó megoldás.

Illetve, a többeket is ellenőriztetni, mert a lappangási idő nagyon hosszú.


*Mármint nem az utcán, hanem úgy... végleg.

2018. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz egy ilyen döntést meghozni sajnos. Anya már előbb el akarta de én elleneztem. De most már belátom hogy tényleg ez lenne az egyetlen megoldás sajnos :( . Mi mindent megtettünk érte.
2018. okt. 27. 14:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A fiv fertőző, csak egyedül vagy más fiv+ cicákkal tartható, ezt nem mondta el a doki?

Teszteltessétek mindegyik cicát fiv/felvre, vérből kimutatható. Ha ők is azok (nagy eséllyel amúgy, ha a beteg macska vérével találkoztak), akkor tegyetek meg minden megelőzést, amit csak lehet. Immunerősítők, megfelelő táp, stb. Olvass utána a betegségnek, szinte minden macskás oldal foglalkozik vele.

És amíg ők élnek, ne fogadjatok be melléjük más macskát, mert ők is továbbfertőznének - ettől függetlenül sokáig élhetnek tünetmentesen, mint bármely más egészséges macska.

2018. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!