Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinek mire írt fel Augmentint...

Kinek mire írt fel Augmentint az állatorvos?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van itt olyan akinek a macskájának ezt írta fel valamire az orvos? Nekem anno amikor gyulladt volt a szeme ezt az emberi gyógyszert írta fel neki, és érdekelne hogy esetleg milyen más betegségek esetén használható még.

2018. nov. 1. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kutyámnak fülgyulladásra írták fel. Nem macska, de hátha ez is érdekel :)
2018. nov. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az Augmentin egy antibiotikum, tehát Gram pozitív baktériumok (és néhány nem rezisztens Gram- törzs) ellen kell szedni, embernek és állatnak is. Egyébként ez az állat és emberorvoslásban is a talán leggyakrabban alkalmazott amoxicillin-klavulánsav, szóval nagyon sok esetben felírhatják.
2018. nov. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt még elfelejtettem, hogy saját kútfőre semmi esetre sem szabad beszedni/állatnak adni, mert sokkal több bajt tud okozni, mint hasznot. Szóval ha gubanc van, irány az állatdoki!!

egy biológus :)

2018. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak érdekel, nem akarom saját fejből alkalmazni semmire. Azért akarom megkérdezni, hogyha cicusnál (és kutyusnál) valamivel orvoshoz kell forduljak, ami ellen esetleg jó lehet, el ne felejtsem mondani a dokinak hogy ilyenem van otthon még bontatlanul, ha esetleg ezt vagy hasonlót írna fel a bajára. Valahol azt olvastam egyébként, hogy megegyezik az összetétele Synulox állatgyógyászati készítménnyel, így gondoltam azon betegségeknél mondom a dokinak, amikre akár Synuloxot is írhat.
2018. nov. 1. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!