Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok hogy zajlott az...

Nálatok hogy zajlott az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Pénteken viszem ivartalanodni a kiscsajt (7 hónapos). Kezdek parázni, pedig tudom hogy rutinműtét...

Mesélnétek hogy a ti cicátok hogy bírta?


2018. nov. 5. 12:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mi is fiatalon műttetük a leányt, nálunk kapott gallért, amit egy idő után mi ügyesen kicseréltünk egy "rugdalózóra". Abból a szempontból jól működött, hogy leszedni nem tudta magáról, de a kis cseles a vastag anyagon keresztül megtalálta a varrat szélét és elkezdte kihúzkodni a szálat.

Hál' Istennek nagy kárt nem tudott okozni magában, addigra már közel jártunk a varratszedéshez, szépen beforrt a seb.

Műtét után sokáig kába volt, mi az orvos tanácsára órákig nem engedtük ki a hordozóból, mert jó alaposan be volt állva az érzéstelenítőtől. Nem nagyon aggasztotta a dolog :D Amint magához tért valamennyire, kinyitottuk az ajtót, az első dolga volt felugrálni a plafonig a kaparófán, azt hittem, ott nyílik szét a pocakja... nem nagyon kímélte magát, a gallér miatti hiszti kivételével jól viselte a lábadozást, mi többet idegeskedtünk a dolgon, mint ő.

Na a srác az már komolyabb volt :D Kisműtét volt ragasztott sebszélekkel, állítólag nem is fájhatott neki, de még egy hét múlva is játszotta a hattyú halálát, pedig kutya baja sem volt. Hiába az ivartalanítás, ő igazi férfi, a legkisebb nyűggel is úgy tesz, mint aki haldoklik :)

2018. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Enyém nem viselte jól, de azért túlélte. Nőstény, leadtam, 2 óra múlva mentem érte, és hazvittem kocsival. Az előtte lévő éhezés nem zavarta igazán, de olyan szinten be volt állva utána, hogy nem tudott menni. Keservesen sírt nekem, nagyon félt. Ünnepek alatt vittem, így otthon voltam vele végig, 3 egész nap az ölemben aludt, reggeltől estig, és éjszaka. Ha leraktam üvöltött, hogy ne merjem. :D és be kellett bugyolálni, mert kihűlt. Nem nagyon evett és inni is csak cumisüvegből volt hajlandó.


Ruhát vettem neki, nem szerette, de nem korlátozta a mozgásban.


4. nap már ugrándozott a lábamon, úgyhogy sejtettem, hogy jobban van. Azóta semmi baja. Nem lett dagi, meg nincsenek betegségei. Tök átlag vidám cica (4 éves már).

2018. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát :)
2018. nov. 6. 18:37
 14/15 anonim ***** válasza:

Iden az 5 eves kandur cicank lett ivartalanitva

Mi nemetorszagban lakunk itt is zajlott a törtenet

A mütet eleg gyors egyebkent.

Reggel vittük es delutan kellett erte menni.

Semmi baja nem volt,konkretan megkerdöjeleztük h csinaltak e valamit

Altatassal csinaltak neki

csak itt mütet vegen masik injekcioval keltik is az allatot

Mar aznap vigan elvolt mintha nem törtent volna semmi

Amugy nem egy ölbe cica volt

alig jart haza,szinte csak enni

4 honapja volt a mütet

azota minden este hazajön es benntalszil ejszaka

buj,dorombol,löködi a kezed h simogasd

Nagyon megvaltozott de nagyon jo igy

Mi nem bantuk meg

A cicanak is sokkal jobb igy

2018. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Két cicám lett eddig ivartalanítva, jövő héten visszük a legkisebbet, mind a hárman nőstények.


Nagyon különböző volt minden a két macskánál. Az idősebb nagyon rosszul viselte az altatást, hányt utána és másnap reggel is. Sokáig volt kába és étvágytalan. Ő kapott gallért, amit elég nehezen viselt el, 10 napig kínlódott szegény benne, amíg ki nem szedték a varratokat.


A másik cica viszonylag hamar magához tért az altatás után, 1-2 óráig volt kába, de utána semmi gond nem volt. Ő nem hányt és már másnap nagyon jó étvággyal evett. Nem kapott gallért és szerencsére egyáltalán nem piszkálta a sebét. Neki felszívódó varratai voltak, így nem is kellett visszamenni az orvoshoz. Kb. a műtét után 3 nappal már olyan volt, mint azelőtt.

2018. nov. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!