Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam szobatisztára...

Hogy szoktassam szobatisztára a cicát?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy cicát, még kicsi. Belerakom alomba és nem kakil bele csak fekszik benne. Mit csináljak?

2018. nov. 10. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Benn az alomban fogd meg a mellső lábáét és mozgasd, mintha kaparna. Meg figyelni kell mikor látod hogy ráérik a szükség és bele tenni.
2018. nov. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam de csak belefeküdt és hempergett benne 😆
2018. nov. 10. 12:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Kell a cicát szoktatni?

Nekem soha nem volt ilyen gondom. Elég volt 1x megmutatni és ment bele magától, amikor kellett neki valami.

Mindegyik ilyen volt.

2018. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, őt az utcáról fogadtunk be, mert sírt az udvaron minden nap. Egyszer kaparta az almát de szerintem nem csinált benne különösebbet, az már jó?
2018. nov. 10. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Én minden cicámnál azt csináltam, hogy mikor észrevettem az ürítési szándékát, akkor megfogtam, és gyorsan beletettem az alomba. Így egy része a pisinek már az alomba landolt, szerencsés esetben az egész. Utána ösztönből kaparni kezdett. Ezt 3-4 alkalommal eljátszottuk, utána már magától is rájárt az alomra.
2018. nov. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊 csak félek, ha nem vagyok itthon nem bele fog még az első pár alkalommal
2018. nov. 10. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6

Tedd az almot a fürdőbe és a kezdetekben amikor elmész, tedd a kosarát/dobozát is oda és csukd rá az ajtót!

Így biztos, hogy nem fog máshova piszkítani és megszokja majd csukott ajtó nélkül is.

2018. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ételt, fekhelyet nem teszünk az alom közelébe, nem szeretik. Biztos lesz majd néha baleset, Legyél türelemmel. Mióta van nálad? Milyen almot használsz? Én tavasszal fogadtam be egyet, kezdetben néha az alomba csinálta néha a sarokba. Vettem egy nagyobb alomtálcát, most már nincs probléma. A fedettet az enyéim nem szeretik.
2018. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Miért lenne egymáshoz közel? Legfeljebb egy panelben, de ott is lehet megoldást találni.

Egy normál méretű fürdőben simán elfér a cicaalom és a cica, míg a gazda távol van.

2018. nov. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A cicámnak mi baja lehet? Adtam neki kaját, evett is, de elkezdte a kezemet karmolni meg szorítani, meg szopizni kimtha az anyukáját szopizná. Ez normális? Hiányzik az anyukája? Már legalább negyed órája ezt csinálja, de inkább több. Először azt hittem tisztogat, de elkezdett cuppogni, meg rendesen szívni a kezem. A szeme is olyan tiszta könnyesnek látszik. Mit tudok vsle tenni? Most elaludt a kezemben, de félek, hogy baja van:(
2018. nov. 11. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!