Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hazudják sokan azt,...

Miért hazudják sokan azt, hogy az ivartalanítás nem árt, amikor a macskánk kb kétszeresére hízott azóta?

Figyelt kérdés
2018. nov. 11. 15:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém nem hízott el, mindig mérlegen mérem az adagját. De én ezt nem értem... Ha az ember odafigyel, hogy mennyit ad enni neki, akkor mitől hízna el? Esetleg konzultálj állatorvossal.
2018. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
45%
Hjajh. Olvass utána neten mielőtt kétdezgeted amit el tudnál ott is olvasni. Multkor láttam is egy cikket erről.
2018. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az elsővel is. Ki kell mérni az adagját, meg járkáltatni, ha magától nem akar mert lusta.
2018. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Mindenkit figyelmeztetnek az ivartalanítás utáni elhízás veszélyeire. A helyes táplálásról a gazdinak kell gondoskodnia.
2018. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Az enyéim sem híztak el. Kimérem a kajájukat, meg az egyik alapból sokat mozog így a súlyukkal sosem volt problémám.
2018. nov. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%
A macska, mint állat arra lett kialakítva, hogy kinn alszik a mínusz húszban, és örül, ha heti egyszer sikerül ennivalóhoz jutnia. Ez nekik a normális, természetes állapot. Kinti macskák, sőt kóbor macskák között is akadnak ivartalanítottak, és valahogy nincsenek elhízva. Nem tudom, mért gondolják sokan, hogy egy macskának reggeliznie, ebédelnie, vacsoráznia kell, mint valami embernek. Elég ám, ha három naponta kap enni. Erre van a macskafélék szervezete kitalálva. Meg arra, hogy bebarangol esténként másfél kilométert, nem csak két fotel között ingázik.
2018. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%

16:36-os, ez NEM IGAZ!

A macska arra van kitalálva, hogy sokszor egyen, de KEVESET! (kb. egy egérnyi mennyiség egyszerre)

A napokig tartó éhezés ÁRT neki!

De ettől eltekintve az elhízott macskák egyértelműen a gazda túletetésének a felelőssége!

2018. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Természetesen ugyanannyit kap, mint előtte. Okoskák.
2018. nov. 11. 17:23
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Épp ez a baj okoska. Ivartalanul kevesebb energiabevitel is elég. Ha látod, hogy hízik, akkor talán kevesebbet kellene zabáltatni. Okoska..
2018. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem ez a lényeg. Itt azt írja mindenki, hogy az ivartalanítás nem árt. Csak nem fog a kandúrok után nyávogni. Egyébként minden a régi lesz. De nem minden a régi. Még jó hogy a kutyuskámat nem vittem.
2018. nov. 11. 18:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!