Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon félek szerintetek haza...

Nagyon félek szerintetek haza fog jonni?

Figyelt kérdés
1 éves ivartalanított nőstény cicám van. Ő az a típus aki otthon üldögél és nem nagyon mászkál el otthonról... de viszont ma 2018.11.13. Reggel óta nem láttam tegnap még meg volt de ma még nem láttam. Nagyon aggódok miatta... Társas házban élek a szomszédokat már körbe kérdeztem hogy nem zárták e be de egyiknél se volt.. szerintetek haza jön? Nagyon aggódok érte

#macska #nőstény #remény #haza fog jönni
2018. nov. 13. 15:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
7. Válaszoló! Ne is haragudj de nem azért tartom ki t a macskát mert nem szeretem azért mert nem szeretném hogy a lakásban éjjel szaladgájon már próbáltam hogy benti cica legyen de ő se szereti úgyhogy kérlek ne oktass ki ;)
2018. nov. 13. 19:42
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
De akkor komolyan nem értem, miért aggódsz... Kijárós macskák nagyon rövid életűek.
2018. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Meglett a macska a szomszéd utcában volt bezárva és Hálistennek nem lett semmi baja <3
2018. nov. 13. 21:21
 14/17 anonim ***** válasza:
Jaj de jó!!! :)
2018. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%

Hülyeség, hogy a kinti macskák rövid életűek ha eleve úgy nevelkedtek. A macskák ügyesek, és alapból a kintlét a természetes közegük. A ház amiben mi lakunk, korábban a férjem mamája élt itt, és örököltünk hozzá egy macskát is. Az öregeknél nem volt szokás a macskákat a házba szoktatni, így ez a cica remekül elvan kint. 9 éves, de még soha egy karcolás sem volt rajta és soha nem tűnt még el. Ivartalanított nőstény. Persze nálam már bejárhat, akkor jön be amikor csak akar, bent kap enni és az almot is rögtön megtanulta használni felnőttként. Jobb szeret kint lenni, de télre behúzódik, van hogy ki sem néz egész télen. Előtte is mindig voltak itt a mamának macskái, volt amelyik 15 évig élt pedig kinti volt. Van még rajta kívül két fiatal, egyik hét hónapos, a másik egy éves. Ők már bentre szoktak, és ha ki is mennek pár órára, jönnek maguktól be, de hívásra is rögtön jönnek. Fiatal cicáknál jobban oda kell figyelni, mert nem olyan rutinosak még.

Kertes házban kínzás egy macskát csak bent tartani és szinte lehetetlen. A macskák megérzik a kinti világot, a természetet. Amelyik most egy éves, télen mentettem, és tavaszig jól el is volt a bezárt világban, de ahogy kitavaszodott, már nem lehetett vele bírni. Nem egyszer kiugrott az ajtón és rohangáltam utána az udvarban. Ekkor vettem hámot, és pórázon ismertettem meg vele a területet. Ivartalanítás után már kimehetett póráz nélkül is, de akkor is még felügyelet mellett. És közben folyton gyakoroltuk a nevét. Gyakorlatilag olyan lett mint egy kutya, itt marad a közelemben, és jön hívásra. Csak példának írtam le, egy macska is tanítható és nem kell túlgörcsölni a kijárást. Nem tudom, van itt valaki aki kertes házban él, és a macskája egész életében csak sóvárog kifelé?

2018. nov. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

Persze, hülyeség, hogy rövid életűek, meg tudnak magukra vigyázni. Ezért lehet olvasni naponta minimum 3 olyan esetet, hogy jaj, elütötték a macskát, megverték, megmérgezték, elkapta a kutya, stb.

Azt sem hinném, hogy a macskák természetes közege az erózió formálta aszfaltút, a természetben is megtalálható fagyálló, mely étrendük szerves részét képezi, és a hobbijuk a bio autógumi alulról történő nyalogatása élettel összeegyezhetetlen testhelyzetben.


Remélem, aki a macskát ezektől sajnálja, az a kutyáját meg láncon tartja, és legalább évi 3x elmegy állatkertbe is.

2018. nov. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
83%

Itt már olvastam egy válaszoló írását, hogy a macskák akkor voltak biztonságban kinn, amikor az ember még nem talált fel mindenféle szart ami veszélyes, amivel száguldozni lehet. Ezeket a mesterséges találmányokat a macska nem ismeri úgy, mint a természetet.

A barátomnál is sok macska van (falu), kintiek, és igazából évente cserélődnek. :(

Az utcánkban gyakran az út közepén fekszenek elütött cicák (sőt állatok), mert szabálytalanul száguldoznak a menőző idióta senkiházik...

Apukámnak is volt egy csodaszép, okos, különleges cicája, egyik napról a másikra eltűnt és soha nem jött vissza. Ugyanúgy ahogy a kölyke is. Talán ellopták, talán elütötték...

Úgyhogy ha nekem lenne macskám, akkor vagy bent tartanám, vagy igyekeznék nem megszeretni, mert a kinti macskáknak nem garantált a hosszú élet egyáltalán!

2018. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!