Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, mondjak, vagy...

Mit tegyek, mondjak, vagy hazudjak majd ebben a kérdésben, ha esetleg kiderül?

Figyelt kérdés

A történetem: Egyik nap megjelent a kertemben a szomszédom kismacskája. Én kinn voltam a sajátom ugyanolyan korú cicámmal, összeismerkedtek. Egész nap nálunk volt. A szomszédom hajnalban megy el itthonról, és késő éjjel jön haza. Gondolom úgy van vele, hogy a cicát majd eteti a jóisten, vagy majd szoptatja az anyja. De persze az is akkor kap enni, ha én adok neki, honnan volna teje.

Késő este megvártam a szomszédomat ébren, hogy visszaadjam a cicát. Ez megismétlődött másnap. Harmadnap már nem tudtam visszaadni, mert a szomszédom éjjel jött haza. A cicát áttettem a kerítésen, de reggel láttam, hogy a cipőmben aludt egész éjjel a teraszon.

Ez így ment napról napra, a szomszédomat sosem tudtam elcsípni, a cica nálam volt, egész nap az én Pötyimmel játszott, és vele is aludt. Persze etetem meg minden. Valamelyik nap észrevettem , hogy borzalmasan büdös a füle. Nagyon sajnáltam, elvittem orvoshoz, kezelés + gyógyszer 4500 Ft. Nem azért írom, nem sajnálom tőle. De mi lesz ha egyszer a szomszédom meglátja, pl udvaron, vagy ha nagyobb lesz kimegy az utcára, hogy nálam van a cica?? Megjegyzem, a két hét alatt egyszer keresték, annyi volt a keresés, hogy kiállt az ajtajába és kiabált, hogy cic Dugó hol vagy? Ennyi.

Mit mondja neki ? Mert én biztos vissza nem adom ezt a szegény kis lelket , másrészt biztosan visszaszökne hozzám. Vagy vesszek össze vele? Szerintem még neki állna feljebb.....


2010. jún. 25. 20:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Mellesleg, a két nagyon drága fajtatiszta kutya egy három m2-s helyre van bezárva, és késő éjjel kapnak enni, borzalmas büdösek szegények::(:(:(Ezen kívül disznók, csirkék.. van hogy egész nap, és éjjel szem jön haza.

Gondolhatjátok....

2010. jún. 25. 20:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kell neki semmit mondani,és visszaadni sem.Ha veszekszik meg kell neki mondani örüljön hogy nem az állatvédőket hívtad ki mert éheznek az állatok és nem megfelelően tartja őket.
2010. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először is az új törvény szerint (mely kimodja például, hogy nem lehet gerinces állatot tartani gömbakváriumban vagy gömbkalitkában) nem lehet ekkora területen kutyát tartani. A szomszéd tilosban jár és valószínűleg ezt ő is tudja. Tartsd magadnál a cicát, de ne szólj a szomszédnak. Ha elkezd pampogni, hogy milyen jogon "raboltad" el a macskáját (és ha mindezt erőszakosan is teszi), akkor hívd ki az állatvédőket. Ha szépen kérdezi meg, hogy mért van nálad a cica, akkor értelmes ember módjára mondd el neki az igazat és kérd meg, hogy hadd gondoskodj róla (bár az ilyen szomszédokból nem nézem ki ezt a hangsúlyt). Így működni fog.
2010. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igazából nem kell neki semmit mondani, hiszen nem felelősségteljesen viselkedik az állataival. Ebben a helyzetben elsősorban az állat érdekeit kell nézni. Mindenesetre a többi állat miatt feljelenteném állatkínzásért - az állatvédőknél.
2010. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Jót akarsz az állatoknak?Gondolom igen akkor jelentsd fel.nekem is vannak ilyen szomszédaim -.-pff
2010. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A cicáról ne szólj neki semmit ha megkérdezi mond neki ,hogy örüljön mert állat védőket is hívhattál volna.
2010. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A cicáról ne szólj és a többi állat miatt hívd az állat védőket
2010. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem valami különleges mintázatú a cica, mond azt hogy ez máshonnan van, nem az ő cicája.

És én is mindenképpen lépnék valamit a többi állat érdekében...

2010. jún. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy koromfekete, és az egyik füle még az alomban eltört gondolom, és úgy forrt össze, hogy a csücske hátrafele perdül:D Úgyhogy eléggé felismerhető :D
2010. jún. 26. 19:59
 10/12 anonim ***** válasza:
A füle valószínűleg idővel, majd kiegyenesedik. A macskák fülében lévő porc nagyon rugalmas. Szerintem legalábbis. De, ha egybeforrt a füle, akkor persze nem.
2010. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!