Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A közeljövőben befogadok 1...

A közeljövőben befogadok 1 felnőt staffit. Segítene pár kérdésben?

Figyelt kérdés

rendesen utánaolvastam a fajtának, több barátom amstaffjával is szoktam foglalkozni, most úgy alakult, hogy befogadok egy rossz sorsú 4 éves szuka kutyust, nagyon készülök a fogadására lenne pár kérdésem:

-budapesten hol lehet jó minőségő, és azért jó árfekvésű pórázt, hámot, heverőt venni ?

-hajlamos lenék az első napokban (szabadságot veszek ki az érkezése végett) éjjel nappal vele lenni, de talán jobb, ha már az első perctől a későbbi napi rutinhoz szoktatom? (reggel 1 óra sétára van időm, délután egy nagyobb 2-3 órás futtatásra vinném a többi staffis barátommal, este pedig 1 fél-1 órás nyugisabb sétára).

-minden tanácsot szívesen fogadok, hogy hogyan tehetném könnyebbé Neki a változást, a beilleszkedést.

- Első körben milyen játékokkal készülnél neki?

Köszönöm szépen:)


2010. nov. 21. 10:09
 1/6 A kérdező kommentje:
ó és még egy lényeges dolog: egy négy éves kutyát könnyebb/nehezebb véleményed szerint szobatisztaságra nevelni?:)
2010. nov. 21. 10:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nekem nincs staffom (sajnos) nagyon tetszik ez a fajta. Sokkal találkozok.

Nem bp-i vagyok, de sztem bármelyik nagy kutyaáruházban (Fressnapf, AlphaZoo stb) találsz megfelelő felszerelést és még segítenek is majd neked az eladók, de előtte nézz körül az önkormányzati rendeletben az állattartási résznél, mert nálunk pl csak 2 méteren belüli pórázon és szájkosárral lehet sétáltatni ezeket a kutyákat ill keveréküket. :S

Lehet, hogy jót tenne a kutyusnak ha első nap vele maradnál, de sztem a mindennapi dolgaidat akkor is ugyanúgy végezd. Fontos, hogy következetes és erős kezű legyél vele, mert csak így tanulja meg, hogy te feljebb állsz a ranglétrán mint ő. Muszáj lesz határozottnak lenned mert egy 4 éves kutyának már vannak berögződött "szokásai". Ki kell majd tapasztalnod, hogy az egyes szituációkban hogyan viselkedik.

Vegyél neki labdát, valami jó tömöret, mert elég hamar kettérágja :), rágócsontot, jutalomfalatokat.

Sok sikert és sok boldogságot kívánok! :)

20/L egy shih-tzu gazdi

2010. nov. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz sokkal nehezebb szobatisztaságra szoktatni.

Fressnapf, alphazoo-ban tudok jó minőségű pórázokat.

Véleményem szerint, elég ha egy napot veszel ki, utána meg hagy szokja a napi rutint.

Vegyél neki labdákat, labda eldobót, rágókákat ha unatkozna.


Örülök, hogy te is segítesz egy rossz sorsú kutyuson:)

Jó kutyázást, biztos jó gazdi leszel!


Egy amstaff gazdi:)

2010. nov. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat. lenne még 1 lehet,hogy nem túl értelmes kérdésem, de mekkora nyakörvet vegyek? az a baj, hogy már azzal kell érte mennem, tehát nem tudom mekkorát vigyek, hogy jó legyen rá. véleményetek szerint milyen anyagból készült nyakörvet és pórázt vegyek? köszönöm szépen.
2010. nov. 21. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:

a legfontosabb, hogy előbb még a menhelyen barátkozzál meg vele....erre a legjobb alkalom egy kiadós séta ami után adsz neki enni és inni.

Fontos hazaérkezés előtt is megmutatni neki a környéket, hol fog lakni ez még egy séta:)

utána pedig pórázon vezesd körbe azon a területen ahol fogod tartani és ezután mutasd meg a pihenőhelyét.

Fojtó vagy korlátozottan fojtó nyakörvet használnék a helyedben, lehetőleg nem láncosat hanem textil változatot+ egy könnyű anyagú pórázt vagy kötelet...

igen első perctől kezdve szabd meg a határit, egyértelműsítsd a szabályokat és tartsátok a napi rutint. Kaja mindig séta után amikor már teljesen nyugodt.

Játékok: egyelőre megteszi egy rágókötél pl. sípolós játékokat kerüld-figyeld hogyan reagál ételre, hogy viselkedik játék közben ha nagyon "zsákmányos" akkor labdával is csak fokozatosan ismerkedjen

2010. nov. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt vannak a méretek:

Nyakörv: szélesség: 25-30 mm, hosszúság: 550-600 mm

Fojtólánc: láncszem méret:2,5-4 hosszúság: 550-600 mm

Hám: bőr: 5-ös, textil: L-es; állítható

Póráz: bőr: szélesség: 16-20 mm, hosszúság: 1000-1200 mm

Láncos:láncszem méret: 3; 3,5, hosszúság: 1000-1200 mm

Szájkosár: bőr: 7-től 9-es méretig, fém: 1-től 3-as méretig, textil: 4-es; 4 XL-es

Szájszíj: 2 - es

2010. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!