Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen rendbe jön a cicám...

Teljesen rendbe jön a cicám szerintetek?

Figyelt kérdés
A cicámat valószínűleg elkapta egy kutya a farkánál, és a farok gerincrész a cicán belül elszakadt. Tőben levágták a farkát. Menni tud de egyébként nem érez hátul semmit, sem pisilni sem kakilni nem tud. Friss ez az egész, csak nem tudom mire számíthatok, az orvos biztat, hogy több hét is lehet mire visszatérnek az ingerületek. Érdekelne a tapasztalatok, hogy mire számítsak és esetleg mivel tudok segíteni a gyógyulásban?

2018. nov. 20. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem pont ugyanez történt a cicámmal, neki is amputálták a farkát. Teljesen rendbe jött utána, egyedül az egyensúly érzeke lett rosszabb, de ez nem akadályozta őt semmiben. Az nagyon jó jel, hogy járni tud, tehát nem bénult le. A pisi kaki rendeződik pár hét alatt valószínűleg.

Jobbulást neki.

2018. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Az enyémnek nem operálták le a farkát, viszont úgy jött haza, hogy a hátsó része teljesen le volt bénulva, nem tudott mozogni, maga alá pisilt, kakilt. Két hónap alatt jött rendbe, addig egy kosárban feküdt, kutyapelenkát tettünk alá, azt cseréltük folyamatosan. Nem véletlenül mondják, hogy a macskának kilenc élete van.
2018. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatásokat :-)
2018. nov. 20. 17:00
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Remélem ez elég tanulópenz volt, és soha többé nem enegeded csavarogni szerencsétlent...

Jobbulást neki!

2018. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja. Megvettem már a láncot. Láncra verem hamarosan.
2018. nov. 20. 20:14
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Inkább keress neki normálisabb gazdit. Nem lehetsz épeszű, ha ezek után is majd nyugodt szívvel útjára engeded....
2018. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A cica világ életében kinti macs volt. Az anyja odahozta őket egy bokor alá, így került hozzánk. A tesói nem is mertek bejönni soha a lakásba, el is pusztultak sorban. Egyébként vidéken, kertes házban lakunk. A cica az idő 90% át szabadban töltötte, tölti. Amikor régebben beteg lett, és be kellett zárni, akkor bent nem volt hajlandó semmilyen dolgát elvégezni, rohangált a falon mint aki megőrült. Az ő élettere kint van. Az ételen, italon, bolha nyakörvön...stb n kívül, mi akkor tudunk segíteni neki amikor valami gondja van. Neki a lakás börtön, és én nem fogom bezárni örökre egy lakásba. Amíg él, legalább addig legyen boldog. Nem a cica van énértem, hanem én vagyok őérte. Ezt annak aki önző elég nehéz lehet felfogni, de meg kell próbálni.
2018. nov. 21. 08:36
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg benne van a "Gyakori kérdések" szabályzatában, hogy a kérdésre kell válaszolni, ha tudja valaki a választ, és nem hülyeségeket írogatni tudatlanul.
2018. nov. 21. 08:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor miért akarod, hogy egyáltalán meggyógyuljon? Rendbejön TALÁN, kiengeded, másnap meghal. Gratulálok.

Állatvédelmi törvényt tanulmányozd át akkor, ha már lelkiismereted és felelősségtudatod nincs!

2018. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia

A mi macskánk is kinti volt,leszoványodott,pedig mindig adtunk neki rendesen és volt,hogy egy egész napig fent sírt a fán (nen tudtuk lehozni,mert apám csak 7 kor jött haza) elvittük a dokihoz (hogy pontosan mi volt nen emleékszem) és gyógyszerezni kellet.Viszont le volt gyengülve,szóval felvittük.1-2 hónap mulva rendesen evett jol volt,orvos látta,kiengedtük.Minden jol ment kb.1 hónapig,majd ujra legyengült.Ugyanúgy felengedtük,de úgy voltunk vele 'á,majd csak holnao visszük biztos nincs nyitva egy állatorvosi sem" (este volt arra emlékszen) másnap hajnalba jobb helyre került.Mi tanulság/tanács? ameddig nem biztos,TARTSD BENT!Kiengedheted,de ne maradjon kint egyedül.(most is kinti maxskánk van decemberbe lesz 18 hónapos (ha felengednénk sztem minden csupa szőr lenne de ha BÁRMI baja lenne,fent lenne)

2018. nov. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!