Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen rendbe jön a cicám...

Teljesen rendbe jön a cicám szerintetek?

Figyelt kérdés
A cicámat valószínűleg elkapta egy kutya a farkánál, és a farok gerincrész a cicán belül elszakadt. Tőben levágták a farkát. Menni tud de egyébként nem érez hátul semmit, sem pisilni sem kakilni nem tud. Friss ez az egész, csak nem tudom mire számíthatok, az orvos biztat, hogy több hét is lehet mire visszatérnek az ingerületek. Érdekelne a tapasztalatok, hogy mire számítsak és esetleg mivel tudok segíteni a gyógyulásban?

2018. nov. 20. 15:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A cica amikor beteg bent van, így most is. Amikor egészséges akkor nem tűri az állandó bent létet, szinte megőrül. Bejár enni, meg simiztetni magát aztán kimegy. És ez így megy évek óta. Bezárni nem tudom és nem is akarom. Most sajnos a baja miatt bent van, nem is tudna kint meglenni, ezt ő sem akarja, meg én sem. De nagyon remélem, hogy fel fog épülni, és akkor majd ki szeretne majd menni. És én örömmel várom ezt a pillanatot és ki is engedem. Csak már legyen így minél előbb.
2018. nov. 22. 07:02
 12/14 anonim ***** válasza:
Örömmel küldöd a halálba? Nem gondolod, hogy ugyanez meg fog vele történni? Ennyire nem számít neked a macskád élete? Vagy csak ennyire fogyi vagy, hogy nem tudsz a saját hibádból sem tanulni?
2018. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
36%
Semmiféle állatvédő törvény nem írja elő, hogy egy macskát zárj el a természetes közegétől, és tartsd fogva a lakásban. Az ő érdeke az, hogy a természetes ösztöneinek megfelelő életet élhessen, rohangáljon a fűben, másszon fára, kérhessen rovarokat, rágcsálókat, vadásszon, más macskákkal találkozzon. Még szerencse, hogy az állatvédelmi törvényeket szakemberek írják, és nem neurotikus-paranioás gazdik, akiknél az egyetlen szempont, hogy a macskájukat minél hosszabb ideig birtokolhassák, még ha cserébe zombiéletre kárhoztatják a szerencsétlen állatot. Nálunk macskaajtó van, szabadon jönnek-mennek a macskáink, eddig mégis többnyire hosszú életet éltek. Előfordulnak persze balesetek, de szobamacskát is ismertem már, amelyik meghalt pár évesen rákban. És az én macskáim legalább teljes életet élnek (bár a nemi élet lehetőségétől lelkiismeretfurdalások közepette ugyan, de én is megfosztottam őket).
2018. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nincs ezt szabályozó rendelet, akkor ezt próbált meg értelmezni. Feketén-fehéren leírja, hogy háziállat nem szökhet meg. Márpedig ha felügyelet nélkül, szabadon kóborol, az szökésnek számít.


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


Amúgy sem hinném, hogy a macskák természetes közege az aszfaltút, a kutyák szája, meg az autó kereke.

2018. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!