Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cicám beszökött a...

Kinti-benti cicám beszökött a konyhába még én telefonáltam és belenyalt a holnap ebéd szaftjába. Pár mp-re csak, dobhatom ki, vagy ennyitől nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Oltott cica, rendszeresen féregtelenítőt kap.

2018. nov. 20. 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De az általam írtak biztosak, az hogy egeret evett az már csak új lehetőség.
2018. nov. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Végülis, igaz! :)
2018. nov. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Semmi bajotok nem lesz! Szerintem egy olcsóbb virslitől vagy párizsitól több baja lehet az embernek, mint ha a cica megnyalná egyesével az összes husit is a pöriben.
2018. nov. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Forrald át, semmi bajotok nem lesz tőle.
2018. nov. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
26%

Komolyan, van valaki, aki nem tesz azonnal fedőt a másnapra szánt ételre? Belehullhat bármi, beleszállhat egy légy... Amint lekapcsolom alatta a gázt, fedem is le, ha tányéron van, akkor meg folpakk. A macska addig tudna belenyalni, amíg fő, de akkor meg forró.


Amúgy én a helyedben kiszedném a részt, ahol belenyalt, és újraforralnám azonnal. Így a bekerült kórokozók azonnal elpusztulnak. Ha csak másnap forralod újra, a bekerült kórokozók addig szaporodnak, és van amelyik hőálló toxint is termel. Ha a holnapi forralástól a kórokozó el is pusztul, a toxin ott marad, és okozhat gyomorrontást.

Ez persze kórokozó függő. Amúgy esélyesebb, hogy semmi bajod nem lesz tőle, még ha nem is forralod rögtön újra.

2018. nov. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%
Egy folyékony anyagból, tehát szaftból hogyan szedje le csak azt a részt? :-)
2018. nov. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A szaft nem leves, általában azért sűrű annyira, hogy ha pl. beleteszel egy helyre egy kiskanál sót, az megálljon ott, és ne terjedjen azonnal szét. Ilyenkor a só nagy részét óvatosan ki lehet belőle emelni kanállal. Na ugyanígy, ahol a macska nyelve beleért, azt a részt ki lehet emelni óvatosan kanállal. Nyilván nem lehet látni meddig szennyezett, de jobb mint a semmi.
2018. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én finnyás vagyok, de ha a saját macskám, akiről tudom, hogy féregtelenítve, oltva van, belenyalna a kajába, attól azt a kaját biztosan nem dobnám ki.Felforralnám újra, aztán el van intézve. Amitől viszont forog a gyomrom, az az, amikor vendégségben vagyok és a házigazda azzal a kanállal kavarja az ételt, amivel kóstolta. Vagy megnyalja az ujját és utána hozzányúl az ételhez, amit utána feltálal.

Lényeg, hogy a saját családtagom, saját macskám után gond nélkül eszem, de más után nem szívesen.

Szerintem ne dobd ki a kaját, viszont ne kínálj meg vele senkit- a családtagjaidon kívül. Vagy ha igen, figyelmezted a vendéget, hogy Cirmi beleevett :)

2018. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

"Vagy ha igen, figyelmezted a vendéget, hogy Cirmi beleevett :)"


Hja, aztán nem lesz meglepő, hogy a vendég csak egy kis kenyeret meg vizet kér inkább, mert valamiért hirtelen InterCity-vel utazott el Piripócsra az étvágya.

2018. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19-es, pont ezért írtam, hogy én magam a saját macskám után gond nélkül megenném a kaját, de vendégeknek nem tálalnám fel. Ahogy nem szívesen ennék olyan kajából sem, amiben más macskája nyalt bele, vagy más kutyája, vagy más gyereke stb.
2018. nov. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!