Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj lehet ebböl? Eddigi...

Baj lehet ebböl? Eddigi cicákkal nem volt.

Figyelt kérdés

Szóval azt szeretném kérdezni,hogy ha a 2 hónapos kiscicám,csak kölyök korába lessz a lakásban.(kertes ház)

Be kellene oltatni?

Eddig egy cicám sem volt,beoltatva még sem lett semmi bajuk

Szerintetek ha csak 4 hónapos koráig lessz odbent szükséges?

Mert kutyát MINDIG beoltattuk minden féle oltással.

De cicát nem ha baja van akkor sem hivunk orvost.

Egyszer hivtunk csak mert az a cicám már 4 éves volt.

És komoly baja volt. (amugy tudom hogy ésell nem kezdünk mondatot.

Szóval bekell adni?

Meg ha nem hivunk orvost ha már kilátástalan a helyzet és elpusztul,akkor állatkínzók vagyunk?


2010. jún. 26. 14:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
13L
2010. jún. 26. 14:24
 2/13 anonim ***** válasza:
Veszettség ellenit mindenképpen adjatok neki ha kinti cica lesz,a macskák hajlamosak barangolni és összeszedni ezt a halálos kórt.Ez a ti védelmetek miatt a legfontosabb.A többi nem olyan fonots max a rendszeres féregtelenités.
2010. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
nem kell, a macska egy misztikus lény, 9 élete van, nem fertőződik meg, nem terjeszt betegségeket, nem kell neki orvos, mert meggyógyul magától....szerintem, mindenkinek jobb lesz, ha nem tartotok macskát, meg kutyát se, max plüssből
2010. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Általában a felelős állattartók nem hagyják szenvedni az állatjukat inkább elaltatják ha már kilátástalan a helyzet. Megkímélik a szenvedéstől. Ennek tudatában döntsd el, hogy Ti mik vagytok.:)


Amúgy igen bekéne oltatni. Nem értem ha a kutyátok oltatására van pénz akkor a macskáéra nincs? Vagy az jobb ha beteg lesz, vagy bármi baja? Bár úgy látom nálatok ez fogyó eszköz. :S


Szerintem én hiába mondom, hogy oltassátok be úgyis Ti döntitek el, hogy áldoztok rá pénzt, vagy nem. Beteg természetesen akkor is lehet ha be van oltva, de csomó betegséget el lehet kerülni azért vele meg jobb védettséget nyújt. Ha szeretitek a cicát akkor mindenképp oltassátok be.

16/l

2010. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Igen, lehet belőle baj. Sőt, szinte biztos, hogy volt is, csak mivel soha nem vittétek orvoshoz a macskáitokat, fogalmatok sincs róla. A 4 éves meg nem már, hanem MÉG CSAK 4 éves. És igen, ha egy nyilvánvalóan beteg állatot nem visz orvoshoz a gazdája és nem kezeltet, az kimeríti az állatkínzás fogalmát.
2010. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A rendszeres állatorvosi felügyelet fontos,és jó gazdik megteszik kedvencükért.

Csak akkor tarts állatot ha el tudod látni rendesen,orvos kaja stb.

Gondoskodni kell róla ha ezt nem tudod megoldani akkor inkább ne tarts semmit.egy állat felelősség!!!!!!!!

2010. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Veszettségit mindenképpen, és én más oltásokat is beadatnék neki, ha kint lesz, akármit összeszedhet és elpusztulhat. Nekem nem olyan egy macska, hogy hát jól van, beteg lett, hozok másikat.A féregtelenítés pedig alap, ilyen esetben főleg, meg az ivartalanítás is az lenne. Tudom, hogy nem olcsó, és másra is el lehet költeni azt a pénzt, amit az oltásokra költenél, de ez neki fontos, hogy egészséges maradjon és ne pusztuljon el.
2010. jún. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Hát a kutyának alap hogy beadjuk nálunk kutya szinte mindig 11-12 évig élt.

De szerintem annyira nem vagyunk állatkínzók mint a szomszéd mert a szomszéd:

-nem eteti

-nem fürdeti

-ha estig koborol nem is keresi.

-csak huszkodni jó neki.

-ja meg minden állatkáját üti veri.

Volt egy kecskéje azt halálra verte!

Szegényem!!!!!!!!

Az én cicám ahoz képest luxusvilágban él.

2010. jún. 26. 14:52
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Az, hogy a szomszéd mit csinál, vagy éppen mit nem csinál, abszolút nem mentség senkinek.
2010. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tudom,de szerintem az túlzás hogy ha 1 hónapos a cica és állat orvost kell hívni.

Teljesen megértek minenkit DE EGY KOBOR KIS ÁLLATÉRT HA CSAK 1 hónapos mért hivjunk áll.orvost?

Persze ha már fél-1-2-3-4 éves akkor minden képp!

De ha mondjuk a fogzásba hal meg akkor nincs mit tenni :(

Persze mi ha elpusztult egy állat minden képp eltemetjük.

Mindenkit megértek és köszönöm a NORMÁLIS válaszokat.

2010. jún. 26. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!