Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám kihányta a kaját?

Cicám kihányta a kaját?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos még ivaros fiú cicusom. Előfordult már, hogy hányt, de eddig sosem az ételt hányta ki, hanem fehér habos nyál jött csak belőle, amire az orvos azt mondta, hogy a szőrtől van. Reggel adtam neki enni, és nem igazán akart enni abból amit kapott, megpróbálkoztam egy másik fajtával, ízű el, abból evett valamennyit. De el kellett mennem dolgozni. Most mikor hazáértem láttam, hogy hányt, valamikor a nap folyamán. Az ételt hányta ki, színre is szagra is olyan volt, mint amit először kapott reggel. Most amit adtam neki enni, azt megette, tehát étvágya van. Mitől hányhatta ki a kaját? Éjszaka csinált olyat, hogy mintha köhögött, öklendezett volna, de nem úgy ahogy szokott, mikor hánynia kell, hanem csak fekve egy kis ideig csinálta. Az orvosunk holnap lesz. Van valami ötletetek, hogy mitől jöhetett most ki belőle ez a kaja? Köszönöm előre is.
2018. dec. 12. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek is felváltva hánynak hetente 1x. Semmi bajuk, csak úgy habzsolnak, hogy néha kijön.


Az is lehet, hogy nem bírja a gyomra a kaját vagy irritálta a szőrcsomó. Ha amúgy minden rendben van, akkor nem hiszem, hogy aggódni kell. Ha még egyszer előfordul, akkor nézesd meg azért az orvossal!

2018. dec. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szőrtől hány, megmondta az orvos is. Vegyél neki szőroldó pasztát, egyen minőségi száraz tápot is, alutasakosból tudsz venni nyomorkímélőt. Adhatsz neki cicafüvet is, amit legelhet. És fésüld naponta, hogy minnél kevesebb szőrt nyaljon le magáról.
2018. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kettesnek van igaza, szőroldót tényleg vegyél neki amúgy.
2018. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szokott kapni szőroldó pasztát. Nem minden nap, de szokott. Azért ijedtem meg mert eddig sosem hányt ki ételt, pedig ezt kapja már jó ideje. Ha hányt is akkor csak fehér, habos nyálat.
2018. dec. 12. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Enyém pl habos semmit nem hány, csak az alutasakos után okádja ki a szőrét. Gondolom jobban kijön kajával, mintha a semmit hányná föl. Állatorvostól kérhetsz rá kaját, adni is fog royal canint. A rendszeres fésülés sokat segít amúgy.
2018. dec. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne félj, valószínűleg a gyors evés miatt van, a mi cicánk is szokott így járni, mindig megnyugtatom, teljesen normális :) Persze ha egymás után többször is előfordul, netán kísérőtünetekkel, orvoshoz kell vinni a picit!
2018. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!