Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák egymásnak is nyávogn...

A macskák egymásnak is nyávognak, vagy ezt a kommunikációs formát csak az ember vizsonylatában hazsnálják?

Figyelt kérdés
Még sosem halottam, hogy egyik macska a másiknak nyávogna, ellenben a macskám mindig nyávog, amikor látja hogy eszek, így kéri belőle mindig egy harit és ilyenkor másik macska még véletlenül sincs jelen, mivel csak egy macskánk van.

2018. dec. 14. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ez csak az embereknek szól. Bár nekem van, hogy az egyik macskám, ha unatkozik, akkor beül a fürdőbe nyávogni, amíg vagy mi, vagy a tesója be nem megy hozzá.
2018. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a nyávogást csak nekünk produkálják (persze vannak kivételek, pl. cicamama és kölykei), de a macskák egymás között inkább testbeszéddel és szagokkal kommunikálnak.
2018. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Én hiszem hogy ők is kommunikálnak egymással.

Sok ilyen videó van.

Mi emberek is beszélünk egymással, ők miért ne beszélnének?

De ez is egy olyan dolog amit soha az életbe nem tudunk meg, mindenki bízza a képzelőerejére.

2018. dec. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Valahol én is azt olvastam, hogy az emberi beszédet próbálják utánozni a nyávogással...
2018. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
felnőtt macskák kismacskáknak és embereknek nyávognak, egymással olyan frekvencián kommunikálnak, amit az emberi fül nem hall
2018. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Néha. Leginkább akkor amikor akarnak a másiktol valamit, és az nem figyel. Kb, mint az embereknek, csak a macskák gyakrabban figyelek, mint a emberek :)
2018. dec. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nalunk szokott ket macska nyavogni egymasnak. De ok olyankor haragban vannak es utana verekednek mindig. Szoval ezolyasmi, mint amikor a kutyak morognak. De siman csinaljak 10 percen keresztul.
2018. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, meg amikor pl petélnek.
2018. dec. 14. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!