Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek is inkább a...

Szerintetek is inkább a macska az ember legjobb barátja és nem a kutya?

Figyelt kérdés
Rengeteg kutyatámadásról hallani. Én kicsi korom óta nem kedvelem a kutyákat, és félek tőlük. A kutyáknál az alá- fölé rendeltségi viszony nagyon könnyen megváltozhat és akkor a saját gazdájára is képes rátámadni. A macskákat viszont nagyon szeretem, Nagyon barátságos állatok. Rendkívül kiegyensúlyozott, nyugodt, előkelő teremtések. Kicsit egoisták, de én imádom őket.

2018. okt. 29. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintetek is inkább a macska az ember legjobb barátja és nem a kutya? - Nem, mondom ezt úgy, hogy inkább macskás vagyok
2018. okt. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem. Ha rendesen lenne tartva minden kutya, és foglalkoznának velük az emberek nem ez lenne a véleményed.
2018. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Én szeretem a macskákat, de nem tételezem fel róluk, hogy ők is szeretnek engem :) Ők macskák, önző lények, igaz, én is, csak nagy a szívem :D


Felesleges azon tűnődni, hogy melyik a jobb, mert van, aki macskás, van, aki kutyás, van, aki mindkettő vagy egyik sem.


Azért egy kutyatámadás miatt nem tekintek kevesebbnek egy jól nevelt, ragaszkodó s eleve olyan fajta kutyát, amit általában bátran kisgyerekek közé is lehet engedni. A kutyák sokfélék. A legnagyobbak jóval nagyobbak, mint a macskák és máshogyan is viselkednek, nyilván vannak agresszívek és támadók. A macska is okozna támadásokat, ha nagyobb lenne és macerálnák, pedig az ő habitusuk eleve más. Engem támadott már meg kutya is, macska is, az utóbbi esetben folyt is a vér, de az előbbiben éreztem magam veszélyben, az állat mérete és kiszámíthatatlansága miatt (plusz mert a macska az egyik esetben saját volt és tudtam, hogy nem akar bántani). Láttam már kirívóan barátságtalan, nagyon támadó macskát is (ő nem támadott meg, mert volt elég eszem, hogy ne menjek a közelébe. messziről látszott, hogy annak nem lenne jó vége). Ettől még nem ítélem meg rosszabbul a kismillió rendes kutyát és macskát.


Nem tudok róla, hogy a kutya hipphopp rátámadhatna a gazdájára, akivel addig teljesen egyértelmű, jó viszonyban volt... Nem tudom, mire gondolsz itt.

2018. okt. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez olyan kérdés, hogy kinek a pap, kinek a papné kb. Nekem marad a kutya. De aki macskás, azt sem ítélem el.
2018. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és normálisan nevelt és tartott kutya soha nem támad a gazdájára.
2018. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a legjobb az lenne, ha a ember legjobb barátja (is) ember lenne...

Mit mondhatnék, kutya is, macska is, ember is harapott már meg :P

2018. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Metionin ***** válasza:
84%
Nem tudnék dönteni, mindkettőt szeretem és mindkettő kell. Nyilván aki az egyiket jobban szereti, az könnyebben választ. Engem mindenesetre a macsek többször harapott már meg mint a kutya.
2018. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Kinek mi. Megértem ha te a macskákat preferálod de én inkább a kutyákról gondolom azt hogy a legjobb barátaink. Egy border collie gazdája vagyok és az én kutyámnál hűségesebb,barátságosabb állatot még sosem láttam. Ezzel szemben eddig az összes macskánk elcsavargott egy idő után és amíg itt voltak se volt olyan bensőséges viszonyuk velem vagy a családtagokkal mint a kutyánknak.


A macskák alapvetően nem társas lények ezért önzők viszont cserébe nem lógnak folyton a nyakadon és nem rombolnak ha nincs időd velük foglalkozni,sokkal kevesebb bosszúság van velük. De nem is válnak olyan jó barátokká mint a kutyák inkább csak amolyan ,,haverok" szoktak lenni.(kivétel mindig van persze)

2018. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként ha a macskák nem 4-5 hanem mondjuk 20 kilósak lennének átlagban akkor legalább annyi macskatámadásról lehetne hallani mint kutyatámadásról :)
2018. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%
Kinek mi a kedvence. De olyan nincs, hogy egy állat az ember legjobb barátja. Aki ilyet mond, az magányos ember, és nincs senkije, akire a szeretetét ilyen formában irányíthatná. A macskák is lehetnek agresszívek, mint ahogy a kutyák is, de ez ponthogy nevelés és rossz élethelyzet kérdése. Tehát ne egy állatban keresd a barátot, és ne idealizálj, mert pl van, akinek se kutya se macska, hanem pl hörcsög a kedvence. Mondom ezt úgy, hogy macskám és kutyám is van, és imádom őket, ők is engem.
2018. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!