Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a helyes összeszoktatási mód?

Mi a helyes összeszoktatási mód?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva fog érkezni egy kiscica a családba. Van egy benti cicánk, aki amúgy szeret minden mást állatot, egy ivartalan másfél éves kandúr, szobacica ahogy a kicsi is az lesz. Kicsit indiszkrét cica, eddig amikor más macskákkal találkozott nagyon rájuk telepedve próbált ismerkedni, persze barátságosan, de szó szerint mindig a fenekükben volt és szaglászott, nyomult. Ami valahogy úgy érzem hogy egy újonnan érkezett majdnem három hónapos kicsinek lehet hogy elsőre sok lenne. Hogy történjen az összeszoktatás? Zárjuk el először a másik cicát tőle? Vagy ne engedjük ki a kicsit a szállítóból, hagyjuk hogy a nagy nézze meg magának először? Nem tudom hogy lenne a legjobb a kicsi szempontjából, érte aggódok igazán, hisz neki lehet túl sok a költözés, az új hely, új szagok, új gazdik és persze az új "tesó".

2018. dec. 15. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha ennyire barátkozós a cicátok szerintem nem lesz gond.Nagyon cuki lehet:)Szerintem tegyétek a kicsit külön szobába és hagyjátok,hogy magától jöjjön ki a szállítóból és fedezze fel a terepet meg persze titeket.Ha úgy látjátok,hogy nem fél,akkor engedjétek be a nagyot is,de azért figyeljétek a kicsit,hogy hogyan reagál.
2018. dec. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!