Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, hogy a cicám sosem...

Baj, hogy a cicám sosem hányja ki a szőrt?

Figyelt kérdés
6 hónapos cicám van. Volt már, hogy hányt, általában fehér habosat, vagy teljesen átlátszót,inkább mintha nyál lett volna csak, de szőr sosem volt benne. Székletben sem láttam még soha. Nagyon sokat fürdeti magát egyébként. Egy két alkalommal már volt olyan, hogy csak öklendezett párat, de nem jött ki semmi a száján, vagy csak visszelte, nem tudom. Enni eszik, van hogy többet, van hogy kevesebbet. Széklete minden nap van (inkább folyós, de ha jól tudom, az attól is lehet, hogy alutasakos és nedves tápot kap a száraz mellé minden nap). Baj, hogy még sosem hányt szőrt? Előre is köszönöm.
2018. dec. 19. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent hogy fürdeti magát?

Adjál neki szőroldós tápot, vagy szőroldó pasztát.

2018. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A folyós széklet nem normális. Féregirtva mikor volt?Adjál neki főtt húst, ne mindig alutasakost, meg szárazat.De jobb fajtákat.Meg féregirtót.Ha nem javul a széklete 2-3 nap alatt a hústól, száraztól, féregirtótól, vidd orvoshoz.
2018. dec. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyalogatja magát. :) Pasztát egyébként bizonyos időközönként kap.
2018. dec. 19. 13:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Most lesz esedékes a féreghajtás, mert most telt le 2 hónap az utolsó óta. Széklete pedig olyan, hogy az eleje normális állagú és a végén folyós.
2018. dec. 19. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Önmagában az, hogy nem hányt szőrt, az lehet normális, azt jelenti, hogy a paszta és egyebek segítségével meg tudja emészteni, és távozik természetes úton. A miénk sem hány soha, noha a tavaszi-őszi időszakban többet öklendezik.


Az, hogy folyamatosan hasmenése van, az nem normális, még ha nedveset is kap pluszban a száraz mellé, akkor is annyira keménynek kéne lennie, hogy miután elkaparta az alomban, te lapáttal ki tudd szedni. Azaz, ha nem is gurulós, de közepesen kemény kukac.

Valószínűleg emésztési gond (pl ételallergia) vagy betegség állhat a háttérben, de ha már a szőrtémát vetted elő, akár még az is okozhatja, megtapadt a gyomrában, beleiben, és emiatt nem tud rendesen felszívódni a tápanyag, nem emészti meg rendesen az ételt, ami szintén hasmenést okoz. Súlyosabb esetben a szőr egyébként bélelzáródást is okozhat, ami egyenes út az állat pusztulásához.


Összességében: ne a szőr, de a hasmenés miatt igenis vidd el orvoshoz még az ünnepek előtt! Roppant kényelmes ráfogni, hogy biztos a nedvestáp miatt, de még ha így is lenne, akkor sem normális, hogy elnézed a szenvedését, az lenne a természetes, hogy tápot váltasz, olyat keresel, amitől nincs rosszul.

2018. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem a kényelmesség miatt mondom ezt. Nem egyszer voltam már vele orvosnál, nem vagyok lusta elvinni, sőt, inkább lássa ok nélkül, minthogy baj legyen. Egyébként egész pici kora óta ilyen neki a széklete, és az első pár látogatásnál mondva is lett az orvosnak. De mindenképp elviszem még egyszer az ünnepek előtt, nem szeretném, hogy baja legyen..
2018. dec. 19. 13:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma estére főzök neki csirkemellet, úgy tudom az jó ilyenkor.
2018. dec. 19. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:

A mienket se láttam még szőrgolyót köpni, vagy titokban csinálja vagy alapból nem csinálja.


Minden más téren egészséges, mondhatni "izmos" macska, a környéken minden rágcsálót kivégez (aztán hozza dicsekedni a zsákmányt) és az orvos szerint is egészséges.


Őcicasága és a "zsákmány": [link]

2018. dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!