Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sípol a macska?

Sípol a macska?

Figyelt kérdés

Szóval hajnalban idefeküdt a fejem mellé, és azon kaptam, hogy dorombolás/légzes közben így néha "belesípol". Először azt hittem, nyüszít hogy baj van, de nem, halál nyugodt volt a macska, hiába tapogattam végig, csak nem értette, miért vegzálom. Arra emlékeztett, mint mikor valaki nagyon betegen próbál a náthán keresztül levegőt venni (vagy állatban, mikor a kutya álmában rohan és nyüsszent mellé...), macskàtól még nem nagyon hallottam ilyen hangot.

Egyedül élő szobacica, szóval nem nagyon fázhatott meg vagy kaphatott el valamit mástól - vagy mégis? Rám hozta a frászt, de nem tudom, rohanjak e vele ügyeletre hétfőn, mert amúgy láthatólag semmi baja, eszik-iszik-almozik rendesen, nem folyik az orra...

Igazság szerint mikor a saját fekhelyén kicsavarva alszik, akkor szokott hasonlóan "horkolni", de az úgy tudom, normális. Amúgy nem túlsúlyos meg semmi, kifejezetten kistestű.

Most azóta figyelem a viselkedését, most is itt dorombol mellettem, kicsit mintha hangosabb lenne a szokásosnál (bár már lehet csak rágörcsöltem :D), de sípolni azóta nem hallom.


Vélemény?



2018. dec. 22. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
A gumikacsa megvan?
2018. dec. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek is vannak mindenféle hülye hangjai. Hörög, röfög, horkol.

Ha nincs egyéb baja a cicának, akkor nem hiszem, hogy rohannod kellene vele az ügyeletre. Azért figyeld a viselkedését, de egy macskán meglátszik, ha beteg.

2018. dec. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BoSzi84x válasza:

Üdvözlöm!


Jó régi a bejegyzés, de hátha..

Az én cicám jelenleg ezzel küzd, doromboláskor kicsit nyitott szájjal sípoló hangot ad ki.

Futkosás után nem, csak doromboláskor. Eszik, iszik, ettől eltekintve rendben van. Állatorvos tanácstalan. Mi lett a cicával?

2021. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!