Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történne ha 3-4 héten...

Mi történne ha 3-4 héten keresztül féreghajtóznám a macskámat?

Figyelt kérdés

Persze 1x kapna egy héten egy negyedet mondjuk (vagy egy felet)

Na szóval szegénykébe csak úgy fickándoznak... arra lettem figyelmes hogy eddig alomtálcába végezte amit kellett.. most meg egyre sűrűbben csinálja egy sarokba.... (általában a ház egy bizonyos sarkába) egy ideje..ma viszont máshol is találtam egy kupacot,meg elkezdte enni ami fém.. például :, körömcsipesz,szemöldökszedő...

kitenni nem tudom csak lakásban van helye,ráadásul baba van a lakásba... rokonék is nyakamon vannak ami nem is baj de nagyon félek hogy elkapják a picik,még régen mutattak egy sorozatot és abban is volt hogy kisbaba férges lett... és tele volt a pelusa pici férgekkel... ez a rész ahogy eszembe jutott.... és hát mivel ehhez annyira nem értek és állatorvos se ér rá mert nyaral,legkésőbb 2 két múlva lesz itthon,a környéken lévőkben meg nem bízom! (okkal..) messzebb meg nem tudom vinni úgy le vagyok égve hála az ünnepeknek...

fogalmam sincs hogy kaphatta el,más állat nincs,elvileg volt féreghajtózva..nagyon megterhelné a szervezetét? belehalna? nem tudom menyire lényeges házi macska e vagy fajtatiszta..


2018. dec. 28. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Adjad neki, amíg mind ki nem tisztul!
2018. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha megakarod ölni, nyugodtan... Egyébként meg attól még, hogy nem rendel az állatorvos tanácsot még kérhetsz tőle.
2018. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A féreghajtó a felnőtt férgeket öli meg. Ha te beadod neki mondjuk ma, akkor holnapra az összes felnőtt féreg megdöglik és a bélsárral ürül. Viszont a lárvák és a peték nem halnak meg és nem ürülnek ki. Ezek 2 hét alatt "nőnek fel", ezért mához 2 hetre kellene megismételni. Ha még akkor is ürülnek férgek, akkor ismét két hét múlva ismétlés, de ekkora már nem szoktak lenni.
2018. dec. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem érem el,gondolom külföldön vannak vagy jóisten tudja, ez ilyen családi vállalkozás ha azt nézzük,csak a lányuk nem lett állatorvos, vagyis felhívtam a rendelői számát amit tudok sokadszorra.. na akkor visszahívott és mondta hogy még ő sem éri el őket,de 2 hét múlva jönnek vissza a nyaralásból.
2018. dec. 28. 20:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A féreghajtókat testtömeg alapján kell adagolni, a "negyedet vagy felet" az piszkosul nem mindegy, mert kvázi dupla dózisról beszélünk. Szóval először is mérd meg, vagy legalább becsüld meg a tömegét, és annak alapján adagold. Másodsz ahogy már mondták nem hetente, hanem kéthetente kell ismételni a féregírtást.
2018. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Igy van, adjad neki nyugodtan es a pici kozelebe ne engedd amig meg nem gyogyult.
2018. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én a Cestalt adom a cicáimnak és bevált. (Mindkettő befogadott cica, férgesek voltak nagyon, mikor találtam őket.)Nem a reklám helye, de ide másolom. Ezt a féreghajtót nemcsak állatorvosnál lehet venni, hanem sima gyógyszertárak is árulják már.


CESTAL CAT FÉREGHAJTÓ TABLETTA MACSKA HATÓ-ÉS SEGÉDANYAGOK MEGNEVEZÉSE Minden tabletta tartalmaz: Praziquantel 20,0 mg Pirantel-pamoát 230,0 mg Segédanyagok: laktóz, búzakeményítő, povidon, talkum, magnézium sztearát, karboximetil-keményítő-nátrium, ízesítő anyagok. CÉLÁLLATFAJOK Macska JAVALLAT(OK) Macskák valamennyi jelentős bélféreg-fertőzöttségének kezelésére: Orsóférgesség: Toxocara cati, Toxascaris leonina (fiatal alakok ellen is) Kampósféreg-fertőzöttség: Ancylostoma tubaeforme, Uncinaria stenocephala Galandférgesség: Echinococcus multilocularis, Taenia spp. , Dipylidium caninum (fiatal alakok ellen is) ADAGOLÁS CÉLÁLLAT FAJONKÉNT 4 testtömeg kilogrammonként 1 tabletta < 2 kg 1/2 tabletta 2-4 kg 1 tabletta 4-8 kg 2 tabletta ADAGOLÁS- ÉS ALKALMAZÁSMÓD(OK) Oralis alkalmazás. Koplaltatás az adagolás előtt nem szükséges. FELHASZNÁLÁSI JAVASLAT A tablettát közvetlenül a szájba vagy erre alkalmas táplálékba (egy darab húsba, kolbászba, stb. ) helyezve adhatjuk be. A szokásos féregtelenítéshez 1 kezelés elegendő, de súlyos fertőzöttség esetén három egymást követő napon át adjuk az előírt dózisban, majd a kezelést 14 nap múlva meg kell ismételni. Az újrafertőződés veszélye miatt a megelőző kezelést 3 havonta célszerű elvégezni. Vemhes állatok kezelésére is használható. ELLENJAVALLATOK A pirantel tartalmú szerek csak elővigyázatosan adhatók kachexiás állatoknak. Nem alkalmazható a készítmény hatóanyagával, vagy bármely más segédanyaggal szembeni túlérzékenység esetén. MELLÉKHATÁSOK A készítmény akut toxicitása >2000 mg/ttkg. A célállat-tolerancia vizsgálatok során a tanulmányozott klinikai, hematológiai, illetve biokémiai paraméterek egyike sem mutatott szignifikáns elváltozást még ötszörös túladagolás esetén sem. Mellékhatások a klinikai vizsgálatok során sem mutatkoztak. Ha nemkívánatos hatást észlel, értesítse erről a kezelő állatorvost.

2018. dec. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne adagold összevissza, áthatsz a cicának. Tartsd be a kéthetes periódust. A túlzott, ész nélküli féreghajtózás árthat a macskának, mérgezési tüneteket produkálhat tőle. A férgeknek semmit sem jelent, a macskád szervezetét viszont feleslegesen terheled a túl nagy, túl gyakori dózissal.
2018. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A májat különösen károsítja.
2018. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jól mondja az utolsó. Amúgy a szobacicák is simán fertőződhetnek, utcai cipővel is beviheted a petéket.
2018. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!