Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a macská...

Ti mivel etetitek a macská (i) tokat? Mennyit költötök havonta egy macska etetésére?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó vagyok, kihagytam, hogy alutasakost vagy konzervest csak nagyon ritkán kapnak, mert a lusta gazdák megoldásának tartom, de ne kövezzetek meg!:D

Ha még is úgy alakul, akkor Animonda Carny, Feringa, Grau, Cosma stb. ami magas húsrész arányú.

2018. dec. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%

Kedves utolsó, ezért tart az állattartási kultúr magyarországon ott, ahol, mert sajnos nagyon sokan gondolkodnak hozzád hasonlóan.

Neked több lesz attól az életed, hogy lenézel magadon kívül mindenkit és fröcsögsz? :) Ha nem, miért teszed?

Engem speciel pont hidegen hagy, hogy te fürjtojással eteted a macskáidat, mert feltételezem, hogy lehetsz ettől még jó gazda. Te miért nem nézed ki a többi válaszolóból ugyanezt? :)


Attól még, hogy konzervet kap a cicám (jah, csak 70%-os hústartalommal, lustagazdi vagyok, munka mellett nincs időm neki külön főzni...), még lehet egészségesebb, mint a te "gyerekeid", nálunk nincs szükség gyógytápra sem. ;)


Szerencsére ma már a jobb minősegű tápok teljes értékű eledelként szolgálnak a macskának, igazság szerint nedvesre meg húsra nincs is szükség, mert a száraztápban benne van minden, ami kell. Épp ezért felesleges lenézni azokat, akik akár alussal vagy egyéb szaftos nedvessel egészítik ki az etetést, mert ez nem szolgál semmi egyebet, mint a cica ízlését. Ugyanezt teszed te is az ezerféle hússal, nyilván jobb, mint bármilyen jó minőségű nedves, de nem lesz tőle több a te macskád, mint másé. :)

2018. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó Te nagyon el vagy tévedve! Ha mindenki úgy etetné és szeretné az állatait mint ÉN, nem lenne szükség állatvédelemre. Tudom, mert állazorvosi asszisztensként dolgozom 8 éve és rendszeresen közreműködön szervezetekkel.


Vagdalkozol és személyeskedsz? Ki szólt te hozzád? A soraim a 99ft-os Spáros, meg whiskas táppal etetőknek szólt.

Megértem ha valakinek nincs úgy ideje, de akkor is lehet minőségi konzervvel/táppal etetni! A húst pedig semmi sem pótolja, a minőségi száraztáp sem!


Mindkét cicám mentett, szerencsétlen sorsú, úgy kerültek hozzám az egyik bolhásan, férgesen, a másik FORL-osan, táplálék allergiásan. EZÉRT kap gyógytápot!


Amúgy meg mindenkinek arra vam ideje, amire akarja...;) Én inkább fél órával korábban kelek, de a szőrös gyerekeinknek mindent megadunk.

2018. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

"A húst pedig semmi sem pótolja, a minőségi száraztáp sem!"


Ha így lenne, akkor nem lennél olyan nagyra azzal, hogy milyen száraztápot kapnak. Magadnak mondasz ellent máris. ;)


És látod, megint fröcsögsz és vagdalkozol, pedig én csak egy szimpla véleményt írtam le. Ennél többet szerintem kár hozzáfűzni. :)

2018. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

Van, aki mindennél jobban szereti az macskáját, kutyáját és megpróbálja a naga módján ellátni. Ha májkrémes kenyeret, maradék húst, csontot és 1000ft/kilós tápot ad neki, akkor is szereti! Undorító, hogy ezen veszekedni kell... Csak az a megfelelő gazda, akinek a szájáról nyalja le a libamell szaftját a macska?! Aztán meg lehet egész nap rá sem néz az ember, de el van telve magától, milyen jó gazdi, mert bizony ebben a hónapban is 10000ft-os tápot vett neki.


Én azt írtam, havi 3-4 ezer, amit kajára költök, van, aki ezt is soknak tartja (nyilván ehhez még jönnek költségek), de mindent megkap, az időmet is a cica.


Az állatok szeretete össze kellene hogy tartsa az embereket, de látom, nem megy... A másik pénztárcájában ne nyúlkáljon már senki.

2018. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 megadex ***** válasza:
31%
csirkevágáskor csirkebelet, azt nagyon szereti :) fog magának egereket, verebeket, amúgy meg házikosztot, azt eszi naponta , amit mi is főzünk magunknak. levesek főzelékek husik galuska egyéb tészta mindenféle csontok hogy legyen kalcium is neki :) Jut neki bőven ezekből. Zabálás után persze nem a fotelban döglik hanem még elmegy vadászni. Sokszor nem is eszi meg, csak lerakja a teraszra hogy lássuk. Nulla forintot költünk erre havonta
2019. jan. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
54%
Nekünk egy szibériai cicánk van és próbáljuk neki mindenből a legjobbat megadni. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, mert általában a szüleim veszik neki meg az ételt, de azt tudom, hogy 10000 ft felett költünk a cicánkra egy hónapban. Légyszi mindenki próbáljon neki jó tápot adni, mert nagyon fontos a szervezetüknek. Egyszer utánanéztünk és rájöttünk, hogy ezekben az "átlag" tápokban pl.:Purina csak 3% a hústartalom, míg a jobbakban pl: Royal Canin 40%. Egyébként mi alutasakossal szoktuk etetni meg olyan száraz táppal, ami kimondottan az ivartalanított kandúr cicáknak van. Persze, lehet mondani védekezésképpen, hogy nem ezen múlik, hogy mennyire szeretjük, de hiába simogatod és hiába ő a mindened, ha végig rossz minőségű táppal fogod etetni. Erre mondják, hogy "ép testben, ép lélek". És igen, nyilván megeszi a sima tápot is, de a drágább sokkal jobb lesz neki. Az én cicám régebben elég vékonyka volt, de most nagyon szépen kiizmosodott és a szőre is nagyon puha, amióta jó kaját kap. Szóval ne sajnáljátok tőle a pénzt! Gondoljatok arra, hogy minél többet költesz rá, annál tovább veled lesz és annál tovább szépíti meg a mindennapjaidat! Hisz minden cica megérdemli a legjobbat, mert tündéri teremtmények! Ha meg valaki azt írja, hogy "Az enyém aztán nem, mert rossz macska" annak üzenném, hogy valószínű azért, mert nem törődsz vele eléggé. És itt már nem a pénzről van szó. :)
2019. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!