Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a szomszédom...

Mit tegyek, ha a szomszédom macskája folyton megtámad minket?

Figyelt kérdés

A szomszédunk a nyáron hozott egy fiú kiscicát. Nagyon édes, sokat jött át hozzánk, a gyerekeim imádták simogatni, aztán mindig hazament. Enni nem adtunk neki, mert nem akartam, hogy átszokjon.

1,5 hónapja elveszett, és bő két hete hozták haza.

Azóta nagyon vad. Minden ok nélkül támad a gyerekeimre, harapja, karmolja őket, pedig sosem bántották.

Most már ott tartunk, hogy az udvarra sem mernek kimenni, mert amint kilépnek, a macska támad. Ma a 2,5 éves gyerekem hátáról szedtem le.

Többször rám is rám támadt. Elbújt az egyik fa mögé és amikor észrevett, nekirontott a lábamnak és elkezdte karmolni, harapni. Én sem bántottam sose, sosem zavartuk haza, mindig addig maradt, amíg akart.


Mit csináljak? Most akkor ne használjuk az udvart a szomszéd macskája miatt?


2019. jan. 3. 12:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha ez inkább játék, nálam bevált, hogy megragadom a nyakán a bőrt, amikor túlzásba esik és határozottan rászólok, hogy nem! Plusz én adtam neki plüss játékot, amit nyugodtan lehetett harapni,karmolni. Gyorsan megértette, hogy az ember nem támadni való játék. Ő még egy fiatal cica, most tanulja meddig mehet el. Én úgy értettem, eddig kedvesen bántatok vele, biztos ezért keresi a társaságotokat. Ha nem akarsz vele foglalkozni, akkor kérd meg a szomszédot, hogy tartsa távol. Ivartalanítás sem ártana, attól is nyugodtabb lesz. A gyerekeidet meg ne hagyd felügyelet nélkül.
2019. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#10,jól mondod!:)
2019. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!