Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sztatikus macska? Mihez...

Sztatikus macska? Mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Viccnek hangzik, de nem az. Pár napja vettem észre, hogyha simogatom a macskát, sztatikusan feltöltődik a bundája. Ha puszit nyomok a fejére, megráz a füle (:D) - ő is érzi és kellemetlen neki, sokszor elhúzódik, rázza a fejét. A hátánál is "pattog" néha simogatás közben, de az kevésbé fájdalmas, de nyilván, amit én is megérzek, ő a kis testével sokkal jobban...


Oké-oké, alapfizika, súrlódás, de nem dörzsölöm a macskát, normálisan simogatom. És főleg nem műanyag a bundája. :D

Mitől lehet ez, és mit lehet tenni ellene? Eddig nem volt ilyen.



2019. jan. 4. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom a választ, de engem is érdekelne, nekem is szokott ilyen lenni.
2019. jan. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nekem is szokott ilyen lenni, szerintem a ruhánk anyagával lehet ez összefüggésben, de nem vagyok biztos benne.
2019. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A cica attól tud feltöltődni, ha pl műszálas anyagon fekszik, pl. műszálas pokrócon, vagy műszálas kanapén.


Ha te rázod meg a cicát, hasonló az oka. Lehet, hogy a ruhád műszálas. De a szárítógép is fel tudja tölteni a ruhákat.


Az öblítő használata segíthet, az antisztatizálja a ruhákat. És ha lehet, akkor kerüld a műszálas anyagokat. A cica kedvenc fekvőhelyeit is terítsd le pamut pokróccal, amihez használsz öblítőszert és természetes módon szárítod.


Ha nem akarsz öblítőt használni, akkor ecet is megteszi. 15ml vizet és 15ml ecetet tegyél az öblítő részlegbe, amikor mosol.


Vannak egyébként ionizációs légtisztítók is, amik elvileg megszüntetik ezt a problémát.

2019. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon száraz lehet a kezed. Simogatás előtt moss kezet, és esténként krémezd be. És valóban, ne használj műszálas ruhákat (poliészter és társai, az akril már jobb), legalább otthon viselj pamut ruházatot, neked is jobb lesz.
2019. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Öblítőt mindig használok. Az ágyneműnk pamut, a macskának mondjuk többek között van poláros meg plüssös fekhelye is, de általában inkább ágyon vagy széken alszik...

Otthon én is szimpla pamutpólót, pamutnadrágot hordok (na jó, utóbbi 95%-ban pamut, most rákerestem neten =) ), szóval ez tuti nem.


A száraz kéz még lehet opció, igyekszem rá odafigyelni. Köszi a tippeket, majd kísérletezek - azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel. :)

2019. jan. 4. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer konkrétan láttam a fülén a kisülést (este volt).
2019. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól észrevettétek, ez a jelenség télen lehetséges gyakrabban. Télen a levegő páratartalma csökken, így a kisülés esélye is nő. Nem lehet mást tenni ellene, kerülni kell a műszálat, a fémeket. Bár ez lehetetlen a hétköznapi életben, így többnyire nem tehetünk mást, mint elviseljük :)
2019. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!