Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktathatnék rá egy...

Hogy szoktathatnék rá egy kinti cicát, hogy alomba végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Másfél éve van nálam, éjszakára van csak becsukva,ott van neki alomtálca, de eddig összesen egyszer csinálta az alomba, amúgy nem hajlandó. Félek, hogy tartogatja, mert este mielőtt bezárom őt, adok neki enni, iszik is rá, reggelre még sincs semmi az alomban. Ezt nem értem, hogyhogy nem kell neki... Reggel pedig nem törtet ki, abszolút nem úgy tűnik, mint akinek kell vécéznie. Sőt, olyankor kapja meg a reggelijét egyből, és onnantól már mehet szabadon, de van, hogy még akkor sem megy el... Nagyon furcsa, mert a mi kertünkben sosem szoktuk látni, hogy végezné a dolgát. Dokitól már kérdeztem, hogy nem puffadt-e a hasa, mert én mintha néha úgy érezném, de azt mondta, hogy ő semmi kórosat nem érez. Apukám azt mondja, hogy 100 százalék, hogy szokott kakilni, mert akkor már régen bélcsavarodást kapott volna. Persze ezt én is tudom, de valahol mégis aggódom érte. Konkrétan a fenekét szoktam megnézni, meg elnézést, de szagolgatni, hogy volt-e wc-n , és abból tudom, hogy igen. Ebben a hidegben pedig a házba engedem őt be, ide is behozom az almot, de semmi... Kaparok minden este a mancsával, hogy tudja, hogy oda kell, mégsem használja.

Előre is köszönöm!


2019. jan. 4. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy az udvarról homokot viszel be neki. Ismerősebb neki, lehet segít :)
2019. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha kell neki, nem fogja tartogatni, ne aggódj. De ne kaparj minden este a mancsával, mert azzal csak stresszeled, és lehet, hogy már ez a kényszer miatt ódszkodik az alomtól. Az azért fontos, hogy az alomtálca egy nyugodt sarokban legyen, ne a lakás forgalmas pontján, és ne a kajája mellett.

Azt meg lehet próbálni, amit az előző válaszadó írt: homokot vagy földet vinni be. Vagy egy másik fajta almot kipróbálni, hátha ennek az illata vagy állaga nem szimpi neki.

2019. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!